Ministerstwo Transportu planuje wprowadzić wiele nowych zasad i ograniczeń dotyczących „dużych rowerów”, w tym dla obcokrajowców

Ministerstwo Transportu planuje zakazać „dzielenia pasów” przez rowerzystów i ograniczyć ich prędkość do 80 kilometrów na godzinę w obszarach zabudowanych dla bezpieczeństwa.

Chirute Visalachitra, zastępca stałego sekretarza ds. transportu, powiedział we wtorek, że zgodnie z zakazem „dzielenia pasów” rowerzyści nie będą mogli jeździć ani przejeżdżać między pojazdami i będą musieli czekać na światła za innymi pojazdami na pasach ruchu .

Powiedział, że będą musieli ograniczyć prędkość do 80 km/h na obszarach miejskich i społecznościowych.

Ponadto ministerstwo wymagałoby od dużych rowerzystów poddania się specjalnie zaprojektowanym testom przed uzyskaniem prawa jazdy na dużych rowerach. „Istnieją specjalne pola testowe dla dużych rowerzystów, a także przechodzą oni symulacje sytuacji podatnych na niebezpieczeństwo, aby upewnić się, że mają nastawienie przede wszystkim na bezpieczeństwo”, powiedział Chirute.

Dodał, że ministerstwo będzie wymagało od turystów zagranicznych okazywania praw jazdy, które dotyczą konkretnie dużych motocykli motocyklowych podczas wynajmu motocykli w kraju. Powiedział, że wymóg ten nigdy wcześniej nie istniał, a wielu obcokrajowców zginęło w wypadkach motocyklowych w kraju.

Pan Chirute nie podał ram czasowych na nałożenie nowych przepisów, mówiąc, że zaniepokojeni urzędnicy sfinalizują nowe środki dotyczące bezpieczeństwa motocykli w ciągu 30 dni, zanim zwrócą się o zgodę rządu. Powiedział, że niektóre środki mogą rozpocząć się pod koniec roku, powiedział bez rozwijania.

Pattaya News zauważa, że ​​duże rowery są często badane w Pattaya w mediach społecznościowych i obwiniane o wiele poważnych wypadków, w tym jeden, w którym na początku tego roku zginął rosyjski turysta w Jomtien, rzekomo przyspieszając młodych zagranicznych kierowców wyścigowych, co spowodowało lokalne represje.

Źródło: The Bangkok Post

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/