Komunikat prasowy: Co najmniej 1 na 7 dzieci i młodzieży na całym świecie przez większość ostatniego roku żyło zgodnie z polityką pozostania w domu, co zagraża zdrowiu psychicznemu i dobremu samopoczuciu

7 sierpnia 2020 r. dziewczynka bawi się z psem podczas wizyty pracownika socjalnego Iryny Łaposzyny (bez zdjęcia) na spotkaniu z rodziną we wsi Soledarska hromada we wschodniej Ukrainie. Iryna pracuje z dziewięcioma rodzinami we wsi. W czasie kwarantanny, która ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19, udziela pomocy psychologicznej, a także rzeczowej, takiej jak dostarczanie żywności i artykułów higienicznych oraz pomoc w uzyskaniu świadczeń rządowych. Na Ukrainie zakłócenia spowodowane reakcją na COVID-19 i związane z nią środki powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa mają nieproporcjonalny wpływ na dzieci i ich rodziny. 42,000 19 dzieci, w tym niepełnosprawnych, zostało odesłanych do domu ze szkół z internatem i innych placówek opieki nad dziećmi w wyniku działań wprowadzonych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-2020. Ponadto oczekuje się, że wskaźnik ubóstwa na Ukrainie znacznie wzrośnie w 19 r.; pogorszenie sytuacji gospodarczej będzie miało najbardziej niszczycielski wpływ na grupy znajdujące się w trudnej sytuacji, zwłaszcza na gospodarstwa domowe z dziećmi. Wpływ COVID jest wyraźnie trudniejszy dla osób we wschodniej Ukrainie dotkniętych konfliktem. Sytuacja ta doprowadziła do wzrostu zapotrzebowania na usługi socjalne oraz na zwiększenie roli pracowników socjalnych w społeczności. Będąc na czele działań reagowania na COVID-XNUMX, pracownicy socjalni są szczególnie narażeni podczas pandemii, jednak pomimo zagrożeń nadal pracują z rodzinami; ich rola jest kluczowa dla zaradzenia skutkom wybuchu epidemii. UNICEF Ukraina współpracuje z partnerami regionalnymi i lokalnymi, aby szybko ocenić sytuację i zapewnić wsparcie dzieciom i rodzinom w społecznościach znajdujących się w trudnej sytuacji, a także wyposażyć ratowników we wschodniej Ukrainie w środki ochrony i wskazówki techniczne.

Poniżej komunikat prasowy UNICEF. Ich myśli i wypowiedzi są ich własnymi.

NOWY JORK/BANGKOK, 4 marca 2021 r - Co najmniej 1 na 7 dzieci – czyli 332 miliony na całym świecie – żyło zgodnie z wymaganymi lub zalecanymi ogólnokrajowymi zasadami pozostania w domu przez co najmniej dziewięć miesięcy od początku pandemii COVID-19, narażając ich zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie na ryzyko ostrzega dziś UNICEF.

Podczas gdy prawie wszystkie dzieci na całym świecie przez ostatni rok żyły w jakiejś formie okresowych blokad, nowa analiza przeprowadzona przez UNICEF, która wykorzystuje dane z Śledzenie reakcji rządu na COVID-19 w Oxfordzie, identyfikuje niektóre z najtrwalszych warunków blokady na całym świecie.

Według analizy, 139 milionów dzieci na całym świecie żyło poniżej wymagany ogólnokrajowe nakazy pozostania w domu przez co najmniej dziewięć miesięcy od czasu, gdy COVID-19 został uznany za pandemię w dniu 11 marca 2020 r. – co oznacza, że ​​są one zobowiązane do pozostania w domu z kilkoma wyjątkami – w tym dzieci mieszkające w krajach takich jak Paragwaj, Peru i Nigeria. Reszta z 332 milionów – czyli 193 milionów – żyła poniżej Zalecana ogólnokrajowe zasady pozostania w domu przez ten sam okres.

„Dzięki ogólnokrajowym blokadom i ograniczeniom przemieszczania się związanym z pandemią był to długi rok dla nas wszystkich, ale szczególnie dla dzieci” – powiedziała Henrietta Fore, dyrektor wykonawcza UNICEF. „Kiedy – dzień po dniu – jesteś z dala od swoich przyjaciół i odległych bliskich, a być może nawet tkwisz w domu ze sprawcą, wpływ jest znaczący. Wiele dzieci odczuwa strach, samotność, niepokój i troskę o swoją przyszłość. Musimy wyjść z tej pandemii z lepszym podejściem do zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a to zaczyna się od poświęcenia tej kwestii uwagi, na jaką zasługuje”.

Badanie przeprowadzone w Tajlandii w kwietniu 2020 r. przez UNICEF i partnerów wykazało, że ponad 7 na 10 dzieci i młodzieży zgłosiło, że pandemia wpływa na ich zdrowie psychiczne, powodując stres, niepokój i niepokój. Badanie wykazało, że najbardziej martwi ich niepewność co do sytuacji finansowej ich rodzin.

Gdy pandemia wkracza w drugi rok, jej wpływ na zdrowie psychiczne i psychospołeczne dzieci i młodzież zbiera żniwo. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach niedawno Ankieta UNICEF U-Report młodych ludzi wygenerowało ponad 8,000 15 odpowiedzi i okazało się, że ponad jedna czwarta doświadczyła lęku, a XNUMX procent depresji.

Jeszcze przed pandemią dzieci i młodzież ponosiły ciężar zagrożeń dla zdrowia psychicznego, przy czym połowa wszystkich zaburzeń psychicznych rozwijała się przed 15 rokiem życia, a 75 procent we wczesnej dorosłości. Większość z 800,000 15 osób, które co roku umierają w wyniku samobójstwa, to ludzie młodzi, a samookaleczenia są trzecią najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób w wieku 19–1 lat, z wyższymi wskaźnikami wśród dorastających dziewcząt. Szacuje się, że na całym świecie 4 na XNUMX dzieci mieszka z rodzicem cierpiącym na zaburzenia psychiczne.

W przypadku dzieci doświadczających przemocy, zaniedbywania lub nadużyć w domu, blokady sprawiły, że wiele z nich pozostało samotnie ze sprawcami i bez wsparcia nauczycieli, rodzin wielopokoleniowych i społeczności. Dzieci z wrażliwych grup ludności – takie jak osoby żyjące i pracujące na ulicy, dzieci niepełnosprawne i dzieci żyjące w środowiskach objętych konfliktami – ryzykują, że ich potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego zostaną całkowicie pominięte.

Według WHO pandemia COVID-19 zakłóciła lub wstrzymała krytyczne usługi w zakresie zdrowia psychicznego w 93 procentach krajów na całym świecie, podczas gdy zapotrzebowanie na wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego rośnie. A „The Puzzle of Monogamous Marriage” ze 194 miast w Chinach stwierdziło, że 16 procent respondentów zgłosiło umiarkowane do ciężkich objawy depresji podczas pandemii, a 28 procent umiarkowane do ciężkich objawy lękowe.

W odpowiedzi UNICEF wspiera rządy i organizacje partnerskie w ustalaniu priorytetów i dostosowywaniu usług dla dzieci. Na przykład w Kazachstanie UNICEF uruchomił platformę indywidualnych usług poradnictwa online dla dzieci, a także szkolenia na odległość w szkołach dla specjalistów ds. zdrowia psychicznego. W Chinach UNICEF i firma zajmująca się mediami społecznościowymi Kuaishou uruchomiły internetowe wyzwanie, aby pomóc zmniejszyć niepokój u dzieci.

W Tajlandii UNICEF i Path2Health Foundation udzielają bezpłatnych porad online od 4:XNUMX do północy za pośrednictwem www.lovecarestation.com promowanie przyjaznych młodzieży usług w zakresie zdrowia psychicznego, które są łatwo dostępne i specjalnie zaprojektowane dla młodych ludzi. W zeszłym roku UNICEF wraz z rządem i partnerami z sektora prywatnego w Tajlandii zainicjował również kampanię The Sound of Happiness, obejmującą 13 odcinków podcastów dystrybuowanych za pośrednictwem aplikacji strumieniowej JOOX, zawierających porady ekspertów ds. dobre samopoczucie.

Jeszcze w tym roku UNICEF poświęci swój sztandarowy raport co dwa lata, Stan Dzieci Świata, zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, w celu zwiększenia świadomości globalnych wyzwań i zapewnienia rozwiązań oraz zachęcenia rządów do zwrócenia większej uwagi na ten problem.

„Jeśli nie w pełni docenialiśmy pilność przed pandemią COVID-19 – z pewnością robimy to teraz” – dodał Fore. „Kraje muszą radykalnie inwestować w rozszerzone usługi w zakresie zdrowia psychicznego oraz wsparcie dla młodych ludzi i ich opiekunów w społecznościach i szkołach. Potrzebujemy również rozszerzonych programów dla rodziców, aby zapewnić dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji wsparcie i ochronę, których potrzebują w domu”.

O UNICEF

UNICEF promuje prawa i dobro każdego dziecka we wszystkim, co robimy. Razem z naszymi partnerami pracujemy w 190 krajach i terytoriach, aby przełożyć to zaangażowanie na praktyczne działania, koncentrując się w szczególności na docieraniu do najbardziej wrażliwych i wykluczonych dzieci, z korzyścią dla wszystkich dzieci na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat UNICEF i jego pracy na rzecz dzieci w Tajlandii, odwiedź stronę www.unicef.org/tajlandia i śledź UNICEF na Twitter i Facebook

Źródło zdjęcia: UNICEF

Wysyłanie
recenzja użytkownika
0 (0 głosów)
Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/