CHATCHU-ON PROWADZI NAKHONA RATCHASIMĘ DO ZWYCIĘSTWA 3:0 PRZECIWKO NAJWYŻSZEJ CHONBURI, OSTATECZNEJ POJEDYNKI NA MISTRZOSTWACH KLUBOWYCH KOBIET AZJI

Nakhon Ratchasima, Tajlandia, październik 6,A 2021 r Utalentowany Chatchu-on Moksri poprowadził klasowego Nakhon Ratchasima QminC VC do czwartego zwycięstwa z rzędu w 2021 r Azjatyckie klubowe mistrzostwa kobiet w piłce siatkowej jako czterokrotni zwycięzcy Ligi Tajlandii osiągnęli wyjątkowy wynik 3-0 zwycięstwo nad Supreme Chonburi w środowym półfinale.

Nakhon Ratchasima, silny z doświadczonym rozgrywającym Nootsarą Tomkom i gwiazdorem Chatchu-on, przetrwał zniechęcające wyzwanie Supreme, by ogłuszyć byłych kolejnych dwukrotnych mistrzów Klubu Azji w zaciekłych rozgrywkach w trzech setach 25-18 ,A 25-22 ,A 25-18 i przejść do ostatecznej rozgrywki tygodniowych mistrzostw.

W czwartek Nakhon Ratchasima zmierzy się z Kazachstanem Ałtajem w starciu Tytanów. Obie drużyny pozostały niepokonane i bez względu na to, jaką pozycję zajmą w tych mistrzostwach, okaże się to ich dziewiczym zwycięstwem. Nakhon Ratchasima i Altay dotarli jeszcze do finałowego starcia o mistrzostwo, a ten pierwszy zakończył rozczarowującą 5th w 2014 r edycji na rodzimym terenie, a ten ostatni cztery razy z rzędu zajmując czwarte miejsce na poprzednich edycjach w r 2016,A 2017,A 2018, 2019.

Chatchuon-Moksri zdobył najwyższy wynik w meczu 20 r punkty ataku z 51 r próby, podczas gdy Chatsuda Nilapa dotrzymywał dobrego towarzystwa 13 r zwrotnica. Punkty zdobyli Wipawee Srithong i supergwiazda Pleumjit Thinkaow 13 r 12 r wskazuje odpowiednio na przegraną próbę Supreme Chonburi.

W pojedynku z niepokonanym Nakhon Ratchasima Supreme wystawił potężny skład, który w poniedziałek pokonał Choco Mucho w ćwierćfinale, w tym Sutudta Chuewulim i Pleumjit Thinkaow. Supreme mocno zaczęła w pierwszym secie do remisu 11-11 Â ale wkrótce potem nie mogli utrzymać swojej formy. Nakhon Ratchasima stopniowo zebrał swoją grę i wygrał pierwszego seta 25-18.

Supreme próbowało odzyskać panowanie nad sobą w drugim secie, kiedy Wipawee, Sutadta i Pleumjit odkorkowali potężne kolce, ale Nakhon Ratchasima zintensyfikował swoją obronę i zaciekle walczył, by przejąć obgryzającego paznokcie seta 25-22.

Ponieważ Chatchu-on był nieustannym zagrożeniem ze strony kolców, a umiejętność blokowania Kariny Krauser okazała się cierniem w atakach Supreme, Nakhon Ratchasima odcisnął piętno w trzecim secie. Rozmach był z dziewczynami trenera Thanakija Inleannga, które nadal wywierały ogromną presję na Supreme w secie, w którym Nakhon Ratchasima szturmem wygrał długo oczekiwany konkurs 25-18 I dopasować.

Supreme Chonburi zajął drugie miejsce w poprzedniej edycji w Chinach w XNUMX roku 2019, i 21pierwsza edycja tutaj skorzystała z okazji, aby zachować szansę na zdobycie tytułu. Jednak z ich 3-1 wygrali wcześniej z Saipą w meczu grupy B, możliwe, że tajski zespół powtórzy podobny wyczyn z mistrzami Iranu Super League, kiedy w czwartek ponownie zmierzą się ze sobą w meczu o brązowy medal.

„Nawet jeśli wygraliśmy mecz, myślę, że na początku mieliśmy trochę problemów z trudnymi blokami Supreme, ale szybko naprawiliśmy ten błąd, więc gra toczyła się płynnie zgodnie z planem” – powiedziała kapitan Nakhon Ratchasima, Nootsara Tomkom.

„Zmieniliśmy pozycję niektórych graczy, więc muszą się trochę dostosować w grze, ale ogólnie spisali się dobrze. Pomagaliśmy sobie nawzajem dzięki doskonałej pracy zespołowej. Muszę im za to podziękować. Aby jutro zagrać przeciwko Altayowi, mają dobrą kombinację silnych graczy i wyższych postaci niż my. Musimy poprawić zarówno grę ofensywną, jak i defensywną, aby ich pokonać”.

Poprzedni był komunikatem prasowym Klubowych Mistrzostw Azji w Piłce Siatkowej. Ich wypowiedzi są ich własnymi.