ALTAY POWER WYPRZEDAŁ NAKHON RATCHASIMA W EKSCYTUJĄCYM TRÓJCECIE, ABY ZWYCIĘZCĄ NA KLUBOWYCH MISTRZOSTWACH AZJI KOBIET

Nakhon Ratchasima, Tajlandia, 7 października 2021 r. – Fired-up Altay zdobył swój dziewiczy tytuł klubu azjatyckiego po pokonaniu Nakhon Ratchasima QminC VC w ekscytujących setach 25-22, 25-22, 25-20 w finałowym pojedynku sezonu 2021 Klubowe Mistrzostwa Azji w siatkówce kobiet w czwartek w hali Terminal 21.

Wspaniała praca zespołowa, kombinacje ofensywne i determinacja zostały uznane za kluczowe punkty Ałtaju z Kazachstanu, które przyczyniły się do czwartkowego wyjątkowego zwycięstwa nad Tajlandczykami.

Przeciwko dominującemu Nakhonowi Ratchasimie Altay wystawił potężny skład bardzo doświadczonego składu, w skład którego wchodziło pięciu weteranów – Sana Anarkulova, Zhanna Syroyeshkina, Kristina Anikonova, Kristina Belova i Madina Beket, a także dwie legionistki, Danica Radenkovic z Serbii i Nadiia Kodola z Ukrainy .

Altay dobrze rozpoczął pierwszego seta, po którym spisali się znakomicie i przypieczętowali zacięty set 25:22 z tajską drużyną. W drugim secie obie drużyny wykorzystały swoją siłę i szybkość przy siatce, ale silni goście, w składzie bardziej doświadczeni gracze, pozostali w doskonałej formie na swoim poziomie, udaremniając próby odbicia rywali. Altay wygrał zacięty drugi set 25:22 i powiększył prowadzenie do 2:0.

Mając nadzieję na powrót, młodzi Tajowie zaprezentowali w trzecim secie swoje ukryte talenty i umiejętności wykraczające poza swój wiek. Gospodarze podkręcili tempo i objęli prowadzenie 6-1. W połowie, gdy Nakhon Ratchasima starał się jak najlepiej, aby utrzymać szeroki margines, Altay napiął mięśnie i zaatakował fantastyczną kombinację zagrań, aby zostawić Thais w tyle 20-16.

Pomimo próby odzyskania swojej formy, Nakhon Ratchasima uznał, że Altay jest nie do złapania, ponieważ wymyślili niesamowitą moc i koncentrację w zaskakującym stopniu. Altay zaliczył trzeciego seta 25-20 i mistrzostwo.

Poprzedni był komunikat prasowy, opublikowany za zgodą. Ich myśli i opinie są całkowicie ich własnymi.