NIEPOKONANY SIRJAN FOULAD IRAŃSKI TOP B PO TWARDE WALCZENIE 3-1 WYGRAJ Z DIAMENTOWYM JEDZENIEM

Nakhon Ratchasima, Tajlandia, 12 października 2021 – Dominujący Sirjan Foulad Iranian, grający bez swojego najlepszego gracza Sabre Kazemi, wyprzedził walkę z Diamond Food w zaciętym czwórce 25-19, 25-23, 23-25, 25- 23 miejsce na szczycie puli B z niezwykłym niepokonanym rekordem w Mistrzostwach Azji w siatkówce mężczyzn w 2021 r. w hali Terminal 21 we wtorek.

Sirjan Foulad Iranian objął dowodzenie w pierwszym secie dzięki kombinacji ataków i solidnych bloków. Diamond Food stopniowo łączył swoją grę, próbując dogonić irańską wyjątkową taktykę. Jednak wysiłek potężnych Thais nie opłacił się, ponieważ Irańczycy zintensyfikowali swoją obronę, pozwalając twardym rywalom na atakowanie trudności. Sirjan Foulad Iranian sfinalizował zestaw 25-19.

W drugim secie obie strony nadal toczyły zaciętą walkę, w której wynik był remisowy 15-15. Niemniej jednak Irańczycy udowodnili swoją klasę, z potężnym Shahrooz Homayonfarmanesh, który przebił tajską obronę grzmiącymi kolcami. Trwająca bitwa była bardziej emocjonująca, ponieważ tropy kilkakrotnie zmieniały właściciela. Sirjan Foulad Irańczyk okazał się pewniejszy w zdobyciu drugiego seta 25-23.

Rytm był z Irańczykami w trzecim secie, kiedy zdobyli przewagę, aby prowadzić z trzypunktowym przewagą przy 8-5. Diamond Food odzyskali panowanie nad sobą i odważnie się oddali, a ich intencja okazała się owocna, gdy ustawili wczesne tempo 16-12. Thais kontynuowali olśniewającą formę, by udaremnić próby rywali i wygrać ekscytujący set 25-23.

Po wygraniu jednego seta Diamond Food pozostał w świetnej formie, aby utrzymać się na prowadzeniu 7-4, zanim irańscy gracze wycofali się, aby zmniejszyć margines 10-11. Od tego czasu obie strony dały z siebie wszystko, aby wygrać seta, ale Srijan Foulad Iranian trzymał się mocno, by dogonić Thais na 24-all i zaatakował, aby zdobyć punkty jeden po drugim za zwycięstwo seta 25-23.

Shahrooz Homayonfarmanesh wrzucił się z 19 punktami, w tym 15 atakami i 2 blokami dla Sirjana Foulada Iraniana, podczas gdy Serb Aleksandar Blagojevic wrzucił 17 punktów, w tym 12 uderzeń w ataku. Kantapat Koonmee zdobył 25 punktów po przegranym wysiłku Diamond Food.

Sirjan Foulad Iranian zakończył rundę wstępną z 12 punktami z czterech wygranych z rzędu do czołowej grupy B, a następnie zmierzy się z Nakhon Ratchasima QminC VC, który zajął drugie miejsce w grupie A, w półfinale crossów w czwartek, podczas gdy Diamond Food nie awansował awansował do półfinału i wygląda na dość pewny, że spadnie do klasyfikacji na miejsca od 5 do 8.