BUREVESTNIK ANNIHILATE GOSPODARZEM NAKHONA RATCHASIMA ZDOBYŁ BRĄZ NA MISTRZOSTWACH KLUBU MĘŻCZYZN AZJI 2021

Nakhon Ratchasima, Tajlandia, 15 października 2021 r. – Burevestnik Ałmaty z Kazachstanu zdobył brązowy medal Klubowych Mistrzostw Azji w piłce siatkowej mężczyzn 2021 po 3:0 (25-23, 25-17, 25-21 ) rozbicie gospodarzy Nakhon Ratchasima QminC VC w piątkowym meczu barażowym o trzecie miejsce w Terminal 21 Hall.

Po porażce 2-3 z Al-Arabi Sports Club z Kataru w półfinale „do lub zgiń” poprzedniego dnia, Burevestnik Ałmaty zaprezentował się w świetnej formie w tym kluczowym meczu z Nakhon Ratchasima, mając nadzieję na ożywienie swojej fortuny w mecz pocieszenia z drużyną, którą już wcześniej pokonali 3:0 we wstępnym starciu w grupie A.

Gospodarze dołożyli wszelkich starań, aby wygrać ten mecz, aby zemścić się za poprzednią porażkę, ale Burevestnik Ałmaty pozostał ofensywnie silny z takimi zawodnikami jak 196 cm potężny strzelec Sergey Rezanov i weteran Vitaliy Vorivodin, podczas gdy strona tajska została wzmocniona przez Thanata Bamrungpakdee , ciężko atakujący Wanchai Tabwises i leworęczny Amorntep Konhan.

Obie strony rozpoczęły emocjonujący początek walki o wyznacznik tempa. Thanat i Wanchai wykonali solidne bloki, aby pomóc Nakhon Ratchasima objąć prowadzenie do 17-15, ale potem Kazachowie odparli atakiem i potężnym skokiem, aby wygrać zacięty set 25-23.

Drugi set okazał się ruchem jednokierunkowym, ponieważ Michaił Ustinow pokazał, że potrafi przebić się przez tajską obronę spektakularnymi atakami i objął prowadzenie 22-12. Następnie silni goście szybko pokonali mniejszych rywali i wygrali nierówną bitwę 25-17.

Nakhon Ratchasima nadal grał spokojnie pod presją w trzecim secie, ale pewni siebie Kazachowie grali bardziej konsekwentnie, aby objąć wąską przewagę 21-18, zanim zwiększyli ją do 24-19, dzięki ich wyjątkowej taktyce, w tym wspaniałym zagrywkom z wyskoku i piorunującym dośrodkowaniom. ataki Siergieja i skuteczne bloki Władimira Prokofiewa i Woriwodina. Burevestnik Ałmaty zakończył seta 25-21, mecz i brązowy medal.

Sergey Rezanov prowadził Burevestnik Ałmaty z 17 punktami, w tym 10 zabójstwami i 5 blokami prowadzącymi w drużynie, podczas gdy Wanchai Tabwises był jedynym Tajskim graczem, który zdobył podwójne cyfry z 11 punktami dla Nakhon Ratchasimy, wszystkie z ataków.