DIAMOND FOOD CLINCH 7. MIEJSCE PO WYGRANYM 3-1 COMEBACK Z AGMK

Nakhon Ratchasima, Tajlandia, 15 października 2021 r. – Diamond Food zlekceważył fatalny start i pokonał AGMK w zaciekłym zwycięstwie 3:1 (22-25, 36-34, 25-21, 25-18) i zajął 7. miejsce miejsce w Klubowych Mistrzostwach Azji w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021 w Hali Terminalu 21 w piątek.

Chaiwat Thungkham zdobył 22 punkty, w tym 20 zabójstw z 36 prób dla Thai Diamond Food, podczas gdy Azizbek Kuchkorov prowadził AGMK z 18 punktami z 10 ataków i 8 bloków.

Zwycięzcy Uzbekistańskiej Premier League, AGMK, dobrze zaczęli w pierwszym secie 7.-8. spotkania barażowego. Tajowie trzymali się mocno, aby wyprodukować towary i doprowadzić do remisu na 20-20, ale AGMK wykazało przewagę i wygrało pierwszego seta 25-22.

W drugim secie debiutanci Diamond Food odpowiedzieli efektownymi blokami i potężnymi atakami w celu odrobienia straty w pierwszym secie. Tajowie kontynuowali ataki, aby wygrać zaciekłego seta 36-34 i wyrównać 1-1.

Trzeci set był bardziej emocjonujący, ponieważ obie drużyny zagrały na pełnych obrotach, ale po prowadzeniu z zaledwie jednym punktem przewagi 21-20 Diamond Food konsekwentnie atakowało. Spektakularne ataki Chaiwata i Anuchita Phakdeekaewa dość dobrze sprawdziły się w pokonywaniu wysokich uzbeckich bloków i pomogły Tajlandczykom wygrać seta 25:21.

Diamond Food wykazał większą poprawę w czwartym secie i wyszedł z różnymi poziomami, zdobywając punkty jeden po drugim i od tego czasu grając bardziej konsekwentnie, aby wygrać 25-18 i mecz. Był to kolejny wyczyn drużyny tajlandzkiej przeciwko tym samym rywalom, których wcześniej ledwo pokonali 3:2 we wstępnym starciu grupy B.

W drodze na 7. miejsce w tych najlepszych rozgrywkach firma Diamond Food odniosła trzy zwycięstwa, pokonując trzy porażki z klubem sportowym Al-Arabi, Sirjanem Fouladem Iranianem i Kazmą SC.

Główny trener Diamond Food, Somboon Nakpung, powiedział: „To był ostatni mecz i cieszę się z ogólnego występu zespołu i 7. miejsca. Wystawiłem dziś na kort nowych i młodych graczy, aby zdobyć maksymalne doświadczenie na poziomie azjatyckim, ale w drugim secie kapitan odegrał kluczową rolę, pomagając uratować drużynę na przyjęciu. Świetnie spisaliśmy się na naszych blokach. Jest kilka błędów, które należy poprawić, abyśmy byli gotowi na nowy sezon ligi tajlandzkiej. Ogólnie rzecz biorąc, osiągnęliśmy to, do czego dążyliśmy”.

Kapitan Diamond Food, Kittikun Sri-utthawong, powiedział: „Popełniliśmy dzisiaj niewiele błędów i byliśmy dobrzy w wywieraniu presji na rywalach. Nowi gracze weszli na boisko, aby zdobyć swoje doświadczenie, niektórzy są dobrzy, a niektórzy i tak wymagają poprawy. Myślę, że najważniejszą rzeczą jest umożliwienie im nauczenia się gry i zmierzenia się z trudnymi i twardymi graczami w meczach azjatyckich. W dłuższej perspektywie przyniesie to korzyści drużynie”.