British Council w Tajlandii przyznaje swoje pierwsze stypendium „Kobiety w STEM” transkobiecie, która pasjonuje się zdrowiem publicznym

W dzisiejszym społeczeństwie rola kobiet w naukach ścisłych, technologii, inżynierii i matematyce (STEM) jest nadal ograniczona. Statystyki UNESCO pokazują, że jedynie 28% badaczy na całym świecie to kobiety, a tylko 30% decyduje się na dalsze kształcenie na studiach wyższych w dziedzinie związanej ze STEM, która jest jedną z najważniejszych dziedzin w zglobalizowanym świecie, w którym technologia odgrywa kluczową rolę w procesie globalną gospodarkę.

Stypendium Women in STEM łączy dwa kluczowe obszary pracy British Council. Mianowicie silny, przekrojowy program dotyczący EDI (równość, różnorodność i włączenie) oraz rozwój i umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego, ze szczególnym naciskiem na naukę. British Council uruchomiło to nowe stypendium na całym świecie na początku tego roku, aby zachęcić i umożliwić większej liczbie kobiet podjęcie studiów magisterskich w dziedzinie STEM w Wielkiej Brytanii. Uznając potrzebę zapewnienia tej możliwości również kobietom, które normalnie nie miałyby środków finansowych na studia za granicą, są to pełne stypendia pokrywające czesne, zakwaterowanie i wydatki osobiste, a także specjalne wsparcie dla tych, którzy mają dzieci i wydatki związane z uniwersyteckim kursem językowym. W początkowej fazie programu na całym świecie dostępnych było 108 w pełni finansowanych stypendiów, z czego 15 było dostępnych dla 8 krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Z przyjemnością ogłaszamy, że spośród tych 15 stypendiów Tajlandia pomyślnie wybrała British Council Lizz Srisuwan, lekarz w publicznej służbie zdrowia, której misją jest promowanie równego dostępu do systemu opieki zdrowotnej, szczególnie dla osób LGBTIQ i osób transpłciowych, jako pierwsza stypendystka stypendium „Women in STEM” w Tajlandii. Lizz jest także pierwszą transkobietą z Tajlandii i ASEAN, która otrzymała stypendium „Women in STEM”.

Lizz Srisuwan, pierwsza w Tajlandii badaczka „Kobiet w STEM”. wspomniała, że ​​jako transkobieta z doświadczeniem w pracy w publicznej służbie zdrowia w Tajskim Towarzystwie Czerwonego Krzyża, zawsze zwracała szczególną uwagę na kwestie dotyczące LGBTIQ, zwłaszcza dostępu do opieki zdrowotnej, ponieważ jest to jedna z najważniejszych kwestii dla LGBTIQ . Dzieje się tak, ponieważ LGBTIQ ma szczególne potrzeby w zakresie problemów zdrowotnych, które często nie są objęte ogólnymi prawami do opieki zdrowotnej. W konsekwencji ich dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony z kilku powodów, takich jak obawa przed odrzuceniem, dyskryminacja, stygmatyzacja, zasady i przepisy oraz inne prawa związane z płcią. Chce stworzyć wszystkim możliwość równego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej bez jakichkolwiek problemów związanych z płcią.

„Jestem bardzo dumna, że ​​otrzymałam stypendium British Council i bezpiecznie dotarłam do Wielkiej Brytanii. Przygotowuję się do rozpoczęcia studiów magisterskich w zakresie Międzynarodowego Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Johna Mooresa w Liverpoolu i zamierzam po ukończeniu studiów kontynuować pracę w zakresie polityki zdrowia publicznego, aby wspierać i rozwiązywać problemy nierówności dla wszystkich osób transpłciowych i LGBTIQ.” € stwierdza Lizz.

 

Dodatkowo, Pani Helga Stellmacher, Dyrektor British Council Tajlandia, stwierdza, że ​​British Council, jako międzynarodowa organizacja zajmująca się stosunkami kulturalnymi i możliwościami edukacyjnymi z Wielkiej Brytanii, ma na celu umożliwienie większej liczbie kobiet studiowania przedmiotów STEM na poziomie magisterskim w Wielkiej Brytanii poprzez wsparcie pełnych stypendiów Women in STEM.

„W tym kontekście stypendia British Council Women in STEM mają na celu promowanie możliwości dla kobiet, które posiadają kompetencje w zakresie edukacji STEM, ale nie miałyby możliwości kontynuowania studiów z tytułem magistra w Wielkiej Brytanii. British Council ma szczerą nadzieję, że te stypendia będą bramą do przyszłości dla większej liczby kobiet w karierze zawodowej w dziedzinie STEM, a biorąc aktywny udział w grupie absolwentek British Council Women in STEM, stypendystki odegrają ważną rolę w propagowaniu dla przyszłych pokoleń dziewcząt i kobiet, które nie tylko reprezentują wpływowe wzorce do naśladowania” – dodał pani Helga.

Na rok akademicki 2021–2022 British Council już drugi rok będzie oferować stypendia Women in STEM dla Tajek, a także kolejnych 7 krajów w Azji Południowo-Wschodniej, w tym Laosu, Kambodży, Birmy, Wietnamu, Indonezji, Malezji, i Filipiny. Więcej aktualizacji i informacji można znaleźć na stronie internetowej www.brytyjska rada.or.th lub fanpage na Facebooku „British Council Tajlandia”.

# # #
#Brytyjska Rada #JCCOTH

 

O British Council

British Council to brytyjska międzynarodowa organizacja zajmująca się stosunkami kulturalnymi i możliwościami edukacyjnymi. Budujemy połączenia, zrozumienie i zaufanie między ludźmi w Wielkiej Brytanii i innych krajach poprzez sztukę i kulturę, edukację i język angielski. W zeszłym roku dotarliśmy bezpośrednio do ponad 80 milionów osób i ogółem do 791 milionów, włączając Internet oraz za pośrednictwem transmisji i publikacji. Założona w 1934 roku jesteśmy brytyjską organizacją charytatywną zarządzaną na mocy Karty Królewskiej i brytyjską instytucją publiczną. Otrzymujemy 15-procentową dotację na finansowanie podstawowe od rządu Wielkiej Brytanii.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/