Czterodniowe święto z dwoma oficjalnymi wydarzeniami w Tajlandii, począwszy od piątku, w niedzielę zakaz sprzedaży alkoholu

ZDJĘCIE: Opublikuj dzisiaj

Krajowy –

Czterodniowe święto z okazji dwóch oficjalnych wydarzeń w Tajlandii odbywa się wraz z Królewską Ceremonią Orki w piątek 13 i świętem państwowym Vasakha Bucha w poniedziałek 16 lutego.

Królewska Ceremonia Orki jest zwykle obchodzona około maja. Data jest corocznie ustalana na podstawie obserwacji astrologicznych, a ten rok wyznaczany jest na 13-ego. Wydarzenie to ma uświetnić początek sezonu uprawy ryżu w Tajlandii.

W okresie przed Covid-19 królewska ceremonia odbyła się w Sanam Luang w Bangkoku. Woły były ubrane na czerwono i złoto jako szczęśliwe kolory i zjadały dwie z dziewięciu przygotowanych roślin/owoców jako horoskop rolniczy tego, jak rolnicy i rolnictwo kraju będą wyglądać w ogóle w danym roku.

Niedziela 15-go obchodzona jest jako Dzień Visakha Bucha dla upamiętnienia narodzin, oświecenia i śmierci Buddy Siddharthy. Podobnie jak w przypadku innych świąt buddyjskich w Tajlandii, tajscy buddyści gromadzili się w lokalnych świątyniach, aby zasłużyć i uczcić tę okazję.

W ramach działań zapobiegawczych wierzący ofiarowywali również mnichom jedzenie i kwiaty, słuchali kazań na temat nauk Buddy, a także spędzali dzień w świątyni medytując przed wieczornym spacerowaniem po świątyni ze świecami.

Ponieważ święto odbywało się w niedzielę, poniedziałek 16 jest zastępczym świętem państwowym dla Dnia Visakha Bucha. Dlatego Tajlandia obchodzi w maju tego roku czterodniowe wakacje.

A jako święto urzędy będą nieczynne, w tym imigrację na cały czterodniowy okres. Niektóre oddziały banków i firmy są zamknięte przez długi weekend.

Sprzedaż alkoholu jest zabroniona tylko w dzień Visakha Bucha, w niedzielę piętnastego, ale będzie trwała 24 godziny, a czytelnikom należy poinformować, że jeśli są pijakami, powinni zawczasu zaopatrzyć się w alkohol, a bary i kluby nocne, obecnie przekształcone restauracje, będą tego dnia zamknięte.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News. Urodzona i wychowana w Bangkoku Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.