Sześciu rzekomych zagranicznych „gangsterów”, w tym obywateli Rosji, Niemiec i Kazachstanu, poszukiwanych przez policję Samui za rzekomo wyłudzanie rosyjskich turystów do kryptowaluty

Surat Thani –

Grupa rzekomych zagranicznych „gangsterów” była poszukiwana przez policję Samui w poniedziałek, 26 września, po tym, jak podobno groziła i wyłudzała Rosjanina za kryptowalutę.

Urzędnicy rozpoczęli dochodzenie w związku ze skargami rosyjskiej pary Jewgienija i Jekaterny, którzy twierdzili, że 15 września grupa sześciu obywateli Rosji, Niemiec i Kazachstanu podeszła do nich i zastraszyła ich w kawiarni.

Według ich oświadczeń, rzekomy niemiecki podejrzany zaczął rozmawiać i zaprzyjaźniać się z Jewgienijem, zanim zagroził mu, że przeleje trzy miliony dolarów w kryptowalucie, czyli około 112 milionów bahtów. Jednak Evgenii miał tylko 58,000 50,000 USD kryptowaluty, więc on, podobno otoczony grupą rzekomych gangsterów, przekazał podejrzanemu 1.878 XNUMX USD, co odpowiada XNUMX mln bahtów.

Po dokonaniu transferu czterech z nich opuściło miejsce zdarzenia w czarnej furgonetce, podczas gdy dwóch pozostałych odjechało na czerwonym motocyklu. Przed wyjazdem niemiecki podejrzany, znany ofiarom tylko jako Salman Almaty, podał im numer telefonu, mówiąc, że skontaktuje się z nimi w sprawie pozostałych dwóch milionów dolarów.

Evgenii podobno powiedział policji, że był prześladowany, gdy następnego dnia jadł obiad, a dwa dni później otrzymał telefon z aplikacji Telegram z pytaniem, czy może jeszcze znaleźć pieniądze. Następnie postanowił zgłosić incydent i poprosić o pomoc policję Samui.

Evgenii twierdził, że nie wiedział, dlaczego był celem i nie miał wcześniej do czynienia z tą grupą.

Nadinspektor Pongkajorn Sukksang z komisariatu policji Samui polecił zespołowi dochodzeniowemu przesłuchanie miejscowych świadków i zbadanie terenu pod kątem dowodów. Początkowo furgonetka i motocykl, o których opowiadała ofiara, zostały złapane i zidentyfikowane za pomocą materiału z kamer CCTV. Policja obecnie poluje na podejrzanych z zagranicy w ramach postępowania sądowego.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Naewna

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Obraz po treści postu
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.