Thai National Water Resources szacuje, że sytuacja powodziowa w Tajlandii zostanie rozwiązana do połowy listopada

FOTO: Prachachat

Krajowy –

Biuro Narodowych Zasobów Wodnych (ONWR) poinformowało w niedzielę 23 października, że ​​ogólna sytuacja powodziowa w Tajlandii ma zostać rozwiązana do połowy listopada.

Zgodnie z zapowiedzią ilość opadów była o około 21 procent wyższa od średniej, ale była mniejsza niż ilość, która spowodowała poważne powodzie w 2011 roku.

Do końca października burze z piorunami prawdopodobnie wystąpią w górnej części Tajlandii, podczas gdy ciągłe opady i ulewne deszcze spodziewane są w południowych prowincjach do 28 października.

Na dzień dzisiejszy sytuacja powodziowa dotyczy 29 województw w całym kraju, jak następuje:

  • Cztery północne prowincje Phitsanulok, Phichit, Nakhon Sawan i Uthai Thani
  • 10 centralnych prowincji Chainat, Sing Buri, Ang Thong, Ayutthaya, Pathum Thani, Nonthaburi, Lop Buri, Suphan Buri, Nakhon Pathom i Saraburi
  • 10 północno-wschodnich prowincji Khon Kaen, Maha Sarakham, Kalasin, Roi Et, Yasothon, Nakhon Ratchasima, Buriram, Surin, Sisaket i Ubon Ratchathani
  • Dwie wschodnie prowincje Prachinburi i Chachoengsao
  • Trzy południowe prowincje Phuket, Satun i Narathiwat

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja do dziennikarstwa ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.