Czternaście prowincji w południowej Tajlandii cierpi z powodu powodzi, podczas gdy na północy utrzymuje się chłodna pogoda

Tajlandia -

Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) donosi, że czternaście prowincji na południu Tajlandii cierpi z powodu powodzi, podczas gdy w północnej części Tajlandii temperatura spadła.

DDPM donosi, że monsun południowo-zachodni pokrył Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką, powodując ulewne deszcze i powodzie. Wysoka presja ogarnia północną część Tajlandii od zeszłego miesiąca.

Czternaście prowincji nadal cierpi z powodu powodzi i dotyka łącznie 180,442 XNUMX rodzin. Tymczasem poziom wody nadal spada.

Narathiwat został ogłoszony jako obszar klęski powodzi. Wiele lokalnych mostów zostało zniszczonych przez powodzie. Władze pomogły mieszkańcom w instalacji tymczasowych mostów.

W północnej części Tajlandii temperatury w godzinach porannych spadały do ​​dwóch stopni Celsjusza z lekką mgłą.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.