Kambodżański premier Hun Sen nie weźmie udziału w szczycie APEC w Bangkoku po pozytywnym wyniku testu na Covid-19

ZDJĘCIE: Matichon Online

Krajowy —

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii ogłosiło, że premier Kambodży Hun Sen nie weźmie udziału w szczycie APEC w Bangkoku po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Premier Kambodży przebywa pod opieką szpitala w Indonezji, dokąd udał się na szczyt G20, powiedział Nuttaphan Noppakhun, zastępca rzecznika tajlandzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zanim Hun Sen dowiedział się o swojej infekcji Covid-19, gościł wielu światowych przywódców, w tym prezydenta USA Joe Bidena i premiera Tajlandii Prayuta Chana O'Cha na szczycie w Phnom Penh. Biały Dom powiedział, że Biden uzyskał wynik negatywny we wtorek i nie miał bliskiego kontaktu z senatorem Hun. Prayut powiedział również, że uzyskał wynik negatywny i będzie normalnie gościł APEC.

Rzecznik MSZ Tajlandii powiedział, że szkoda, że ​​premier Kambodży nie będzie mógł osobiście uczestniczyć w szczycie APEC 18 i 19 listopada. Jednak premier Kambodży nadal wyśle ​​swoich przedstawicieli, aby reprezentowali go na spotkaniu.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.