Antyrządowa grupa Ratsadon ogłasza marsz na miejsce szczytu APEC w Bangkoku, pomimo zakazów protestów

ZDJĘCIE: Khaosod

Krajowy —

Kierowana przez młodzież antyrządowa grupa Ratsadon ogłosiła w środę, że rano 18 listopada wyruszy z ratusza w Bangkoku na miejsce szczytu APEC, aby zaprotestować przeciwko spotkaniu.

Według tajlandzkich mediów grupa, która obecnie obozuje w Lan Khon Muang przed ratuszem w Bangkoku, powiedziała wczoraj, 17 listopada, że ​​rząd nie nadaje się do organizacji 29. szczytu Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Somboon Khamhaeng, jeden z czołowych członków Ratsadona, powiedział, że premier generalny Prayut Chan-o-cha próbował wykorzystać szczyt jako scenę do wybielenia się, co było powodem, dla którego tak długo starał się utrzymać u władzy.

Spotkanie 21 członków APEC miałoby długoterminowy wpływ na obywateli Tajlandii, kontynuował Somboon, powołując się na swoje obawy, że tajskie Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska może zezwolić bogatym ludziom na czerpanie korzyści z 1.3 miliona lasów namorzynowych w zamian za ich współpraca z programem Carbon Loan.

Grupa nalegała, aby przemaszerować 8 kilometrów od ratusza w Bangkoku do Narodowego Centrum Kongresowego Królowej Sirikit, gdzie odbył się szczyt APEC, aby poinformować światowych przywódców o ich żądaniach.

Żądania obejmowały natychmiastową rezygnację premiera Prayuta Chan-O-Cha.

Tymczasem tajskie organy ścigania wydały zakazy protestów w wielu miejscach w Bangkoku, w tym w centrum kongresowym APEC, i nieustannie ostrzegają protestujących, że wszelkie próby zbliżenia się do centrum kongresowego nie będą tolerowane na mocy ustawy o zgromadzeniach publicznych.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.