Ponad 5,000 tajlandzkich badaczy złożyło oficjalny dokument rządowi Tajlandii, aby pokazać poparcie dla uchwalenia projektu ustawy o konopiach indyjskich

Tajlandia-

Ponad 5,000 tajlandzkich naukowców złożyło oficjalny dokument wykazujący pełne poparcie dla projektu ustawy o konopiach indyjskich, które mają być wykorzystywane do celów medycznych.

Prezes Stowarzyszenia Naukowców Tajlandii (ART), pan Pipat Nontanathorn, złożył dokument z podpisami ponad 5,000 zwolenników u tajskiego ministra zdrowia publicznego i wicepremiera Anutina Charnvirakula.

Pan Pipat powiedział: „Prosimy rząd Tajlandii o odłożenie na bok różnic i przyjęcie projektu ustawy o konopiach indyjskich w celu poparcia ich używania do celów medycznych. Jeśli marihuana zostanie ponownie przekształcona w nielegalny środek odurzający, spowoduje to poważne negatywne skutki i straci szansę na dalszy postęp i rozwój kraju. Stowarzyszenie przeprowadziło znaczną liczbę badań, które dowodzą pozytywnych korzyści z konopi indyjskich, które są używane do celów medycznych i jako tradycyjne zioło dla lokalnych społeczności.

Pan Anutin powiedział: „Cieszymy się, że stowarzyszenie poparło ustawę o konopiach indyjskich. Departament Zdrowia Publicznego potwierdził, że marihuana przynosi pozytywne korzyści, jeśli jest stosowana we właściwy sposób, zwłaszcza w medycynie, zdrowiu i gospodarce”.

„Rośliny konopi nie są wymienione jako narkotyki. Tylko ekstrakty z konopi indyjskich, które mają THC (tetrahydrokannabinol) w stężeniu większym niż 0.2, są uważane za narkotyki. Ostatni oficjalny krok ma zostać ogłoszony w Royal Gazette. Konopie indyjskie nie zostałyby ponownie przekształcone w nielegalny narkotyk. Nastąpi pewne zaostrzenie zasad dotyczących sprzedaży kwiatów, ale nie wprowadzimy ponownie zakazu marihuany”. wyjaśnił pan Anutin.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.