Policja w Pattaya i Departament Zdrowia Publicznego kontrolują sklepy z konopiami indyjskimi i ostrzegają o obowiązujących zasadach

Pattaya-

Policja miejska Pattaya, policja turystyczna i Ministerstwo Zdrowia Publicznego przeprowadziły dziś wieczorem, 2 grudnia 2022 r., inspekcje wielu sklepów z konopiami indyjskimi w Pattaya, aby sprawdzić zgodność z surowszymi przepisami wprowadzonymi niedawno w Tajlandii.

Nowe zasady i przepisy obejmują m.in. zakaz palenia w sklepach, chociaż niektóre lokale były kreatywne i zainstalowały oddzielne palarnie, które nie są częścią głównej działalności. Wyjątki są również dostępne z odpowiednim personelem medycznym na dyżurze, ale tylko w celach medycznych, teoretycznie.

Wizyty sprawdzały licencje, w których nie zgłoszono żadnych rozbieżności, a także ostrzegały lokale, aby nie próbowały szukać szarych stref, aby klienci mogli palić w sklepach.

Dodatkowo ostrzeżono pracowników sklepów z konopiami indyjskimi, aby nie sprzedawali klientom poniżej dwudziestego roku życia. Zainteresowanie tą sprawą wzrosło dziś znacznie wcześniej kiedy wirusowe zdjęcia bezdomnych dzieci palących marihuanę na Pattaya Beach były szeroko rozpowszechniane.

Zdaniem inspektorów dzisiejsze wizyty miały głównie charakter edukacyjny, ale ostrzegli, że jeśli lokale naruszą zasady, grozi im do roku więzienia i / lub grzywna w wysokości do 20,000 XNUMX bahtów.

W międzyczasie tajlandzcy politycy nadal debatują i spierają się o ostateczne przepisy dotyczące konopi indyjskich, a niektórzy opozycjoniści wciąż chcą, aby roślina była ponownie całkowicie nielegalna. Konopie indyjskie zostały zdekryminalizowane w Tajlandii na początku czerwca tego roku, ale nadal są gorącym tematem politycznym.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/