Kierowcy taksówek motocyklowych z Pattaya organizują wiec i domagają się dalszych rozpraw z nielicencjonowanymi kierowcami korzystającymi z aplikacji do udostępniania przejazdów

Pattaya —

  Kierowcy taksówek motocyklowych w Pattaya zażądali rozprawy z nielicencjonowanymi kierowcami aplikacji do współdzielenia przejazdów za rzekomą kradzież „ich” pasażerów.

Ponad 100 taksówkarzy motocyklowych w czwartek, 1 grudnia, przyłączyło się do wiecu i pojechało do ratusza w Pattaya, aby wezwać odpowiednie władze do podjęcia działań przeciwko tak zwanym nielegalnym kierowcom korzystającym z aplikacji do wspólnych przejazdów.

W liście otwartym do zastępcy burmistrza Pattaya, Wuttisaka Rueimkitkana, protestujący jeźdźcy zarzucili sterownikom aplikacji:

  1. Nie zarejestrowali swoich pojazdów do transportu publicznego
  2. Brak licencji na transport publiczny lub ubezpieczenia taksówki
  3. Kradzież pasażerów legalnym kierowcom poprzez pobieranie opłat niższych niż standardowe stawki uzgodnione w przepisach Urzędu Miasta Pattaya dla transportu publicznego

Wszystkie trzy z tych elementów, zauważa The Pattaya News, są wymogami prawnymi dla kierowców, którzy odbierają pasażerów. Firmy oferujące wspólne przejazdy są świadome tych wymagań, ale nieustannie proszą rząd Tajlandii o więcej czasu, aby zapewnić wszystkim pasażerom legalność, ostrzegając, że w przypadku surowego egzekwowania stracą większość kierowców i spowodują negatywne wrażenia klientów.

Protestujący jeźdźcy powiedzieli, że chcą, aby organy ścigania aresztowały i ukarały nielegalnych kierowców.

Na razie Wuttisak powiedział, że skieruje sprawę do Rady Miejskiej, gdzie zwoła wszystkie odpowiednie agencje w celu omówienia optymalnego rozwiązania. Miasto, jak zauważył Wuttisak, niedawno przeprowadziło kampanię sprawdzającą kierowców Bolta, stwierdzając, że prawie wszyscy zatrzymani nie mieli odpowiednich licencji.

Kliknij lub dotknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tej kampanii.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.