Przegląd tygodnia w Tajlandii: Dzień Ojca, przepisy dotyczące konopi indyjskich mogą zostać zaostrzone, Bangkok zajął 6. miejsce w miastach ekspatriantów i nie tylko

Oto spojrzenie na górę KRAJOWY historie, wybrane przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 28 listopada do niedzieli 4 grudnia. Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Bangkok zajmuje 6. miejsce na 50 miast w Expat City Ranking 2022, osiągając najlepsze wyniki pod względem finansów osobistych i najgorsze pod względem pracy za granicą i jakości życia.                        Ranking 2022 sporządzony przez InterNations, największą na świecie społeczność ex-pat z ponad 4.5 milionami członków.
  2. Wydaje się, że propozycja Tajlandzkiego Urzędu Turystyki, aby zezwolić zagranicznym strefom turystycznym, takim jak części Pattaya i Phuket, na legalne otwarcie klubów nocnych do 4 rano, nadal nie ma rezolucji ani decyzji.

Tymczasem przeciwnicy propozycji, nawet jeśli chodzi tylko o obszary rozrywkowe skoncentrowane na zagranicznych turystach, takie jak Bangla Road w Phuket czy Walking Street w Pattaya, nadal wyrażają swoją dezaprobatę.

3. Kobieta z Korei Południowej, która przebywała w Tajlandii przez 2,116 dni, czyli prawie sześć lat, została aresztowana na Sukhumvit Road po rzekomej kradzieży samochodu, torby i zegarka o wartości 5,300,000 XNUMX XNUMX bahtów od znajomego z Korei Południowej, który również jest teraz przetrzymywany za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu.

Urzędnicy imigracyjni kontynuowali represje w całym kraju.

4. Przepisy dotyczące marihuany mogą zostać zaostrzone, jeśli sklepy nadal będą obchodzić przepisy dotyczące sprzedaży marihuany w celach rekreacyjnych.

Dr Thongchai Lertwilairattanapong, dyrektor generalny Departamentu Tradycyjnej i Komplementarnej Medycyny Tajskiej, powiedział: „Najnowsze ogłoszenie nadal kładło duży nacisk na zakaz używania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych i wspieranie ich wyłącznie w celach medycznych”.

5. Dziś (5 grudnia) są urodziny zmarłego, wielkiego króla Bhumibola Adulyadeja, które od dziesięcioleci obchodzone są w Tajlandii jako Dzień Ojca.

Pomimo jego śmierci 13 października 2016 r., 5 grudnia nadal upamiętnia urodziny Jego Królewskiej Mości Wielkiego Króla Bhumibola i nadal jest dniem świętowania i świętem państwowym dla Tajów.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.