Brytyjski turysta aresztowany za zbyt długi pobyt w Sisaket, mówi, że tak bardzo kocha Tajlandię, że nie chce wyjeżdżać

FOTO: Matichon

Krajowy —

  Brytyjski turysta został aresztowany w Sisaket po przekroczeniu wizy o dwa miesiące. Turysta wyznał urzędnikom imigracyjnym swoje przywiązanie do Tajlandii, mówiąc, że kocha ten kraj tak bardzo, że nie chce wyjeżdżać.

30-letni Brytyjczyk, pan Michael Mclaughlin, został zatrzymany przez policję imigracyjną prowincji Sisaket podczas spaceru po drodze w dzielnicy Nong Phai w dystrykcie Mueang we wtorek, 6 grudnia. Urzędnicy imigracyjni powiedzieli lokalnym mediom, że wyśledzili Mclaughlina za pośrednictwem swojej bazy danych i odkryli, że jego wiza wygasła od 21 września 2022 r.

Brytyjska turystka została zabrana do biura imigracyjnego Sisaket. Podczas przesłuchania Mclaughlin przyznał, że wiedział, że powinien opuścić Tajlandię we wrześniu ubiegłego roku, ale tak bardzo kocha ten kraj, że nie chce.

Pomimo jego przywiązania do Tajlandii, funkcjonariusze imigracyjni Sisaket musieli obciążyć mężczyznę za przekroczenie terminu ważności wizy o 75 dni. Następnie funkcjonariusze przenieśli go na komisariat policji w Sisaket Mueang, aby wszczął postępowanie prawne. Zgodnie z ustawą o imigracji mężczyźnie grozi grzywna w wysokości od 500 do 20,000 XNUMX bahtów oraz zakaz wjazdu do Tajlandii na pięć lat.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.