AKTUALIZACJA: Nakazy aresztowania dwóch Polaków podejrzanych o rzekomą napaść i torturowanie kobiety z Kambodży w Pattaya

Pattaya —

Policja Banglamung ściga dwóch polskich podejrzanych, którzy rzekomo brutalnie torturowali kambodżańską artystkę młotkiem i kwasem w Pattaya.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Młoda artystka z Kambodży poprosiła tajskiego prawnika o pomoc, twierdząc, że została brutalnie zaatakowana przez gang Polaków w Pattaya. Według policji Banglamung podejrzani uciekli z Tajlandii.

Teraz nasza aktualizacja:

pol. Pułkownik Navin Sinthurat, szef policji na komisariacie w Banglamung, ujawnił dzisiaj, 9 grudnia, że ​​ofiara, pani Sere (alias), wraca do zdrowia po odniesionych ranach w szpitalu Pattaya w Bangkoku.

Według jej zeznań 30-letnia ofiara pracuje jako niezależna artystka dla kambodżańskiej fundacji charytatywnej i od roku przebywa w Pattaya.

Pani Sere powiedziała policji, że nigdy nie znała podejrzanych, ale jakiś czas temu groziła jej była żona zagranicznego przyjaciela.

Według Pol. Pułkownik Navin, dwaj polscy podejrzani, zidentyfikowani jako 22-letni Daniel Majewski i 31-letni Mateusz Piotr Krynicki, oszukali ofiarę, aby się z nimi spotkała, używając zdjęcia kobiety jako zdjęcia profilowego na WhatsApp i mówiąc, że chcą zatrudnić ją do samodzielnego malowania. Gdy ofiara ich spotkała, podejrzani zaciągnęli ją do opuszczonego domu w Naklua, związali drutem, zatkali jej usta i zaczęli torturować.

Policja powiedziała, że ​​zebrała wiele dowodów w opuszczonym domu. Przedmioty są badane w laboratorium pod kątem odcisków palców i DNA podejrzanych.

Informacje z urzędu imigracyjnego ujawniły, że podejrzani przebywali w nienazwanym hotelu w południowej części Pattaya od 20 października. Następnie pojechali do opuszczonego domu w Naklua, aby zbadać okolicę 31 października, zanim popełnili wykroczenie 1 listopada, jak wykazały kamery CCTV.

Majewski i Krynicki uciekli z Tajlandii na Filipiny 3 listopada, podczas gdy Sąd Prowincji Pattaya wydał 10 listopada nakazy aresztowania ich za rzekomą zmowę w sprawie napaści fizycznej i nielegalnego przetrzymywania innych.

Policja Banglamung współpracuje z Interpolem w celu wydania międzynarodowych nakazów aresztowania tych dwóch osób.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.