Przegląd tygodnia w Tajlandii: minister zdrowia nie zgadza się z zamknięciem klubów nocnych o 4 rano, obchodami 10 milionów turystów i nie tylko

Oto spojrzenie na górę KRAJOWY historie, wybrane przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, z zeszłego tygodnia, od poniedziałku 5 grudnia 2022 do niedzieli 11 grudnia 2022. Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział, że nie zgadza się na to, by kluby nocne w niektórych miejscach turystycznych pozostawały otwarte do 4 rano, ponieważ mogłoby to spowodować rozprzestrzenianie się Covid-19.                                                                                                                                            Stwierdził, że zamknięcie o 2 w nocy było już odpowiednie dla sektora życia nocnego. Minister dodał jednak, że jest gotów uszanować większość w rządzie.
  2. Oczekuje się, że dziesiątki tysięcy ludzi będzie podróżować po kraju autobusami podczas nadchodzącego trzydniowego świątecznego weekendu od 10 do 12 grudnia, zgodnie z państwową firmą Transport Co Ltd.

Sanyalak Panwattanalikhit, dyrektor zarządzający firmy transportowej, powiedział, że firma transportowa ma około 3,000 przejazdów, aby ułatwić podróżnym.

3. Ponad 12,000 XNUMX turystów przyłączyło się do imprezy Full Moon na wyspie Pha-Ngan w Surat Thani.

To była ostatnia noc Full Moon Party na ostatnią pełnię księżyca w tym roku.

4. Tajski premier przewodniczy „Niesamowitej Tajlandii 10 milionów obchodów” na lotnisku Suvarnabhumi.

Tajlandia osiągnęła dziś, 2022 grudnia, cel przylotów międzynarodowych na 10 r., organizując uroczystości na kluczowych lotniskach i przejściach granicznych, aby powitać pasażerów przybywających do królestwa w tym doniosłym dniu.

5. Tajska ekspertka od taekwondo zwyciężyła w finale World Taekwondo Grand Prix Riyadh 2022 w Arabii Saudyjskiej.

Tenis i Włoch Simone Alessio zdobyli główne nagrody podczas gali World Taekwondo's 2022 Gala Awards. Obie zdobyły tytuły Grand Prix, a następnie zdobyły tytuły Sportowca Roku i Sportowca Roku.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.