Przegląd tygodnia w Tajlandii: Minister zdrowia nie zgadza się z zamykaniem klubów nocnych o 4 rano, obchodami 10 milionów turystów i nie tylko

Oto spojrzenie na górę KRAJOWY historie, wybrane przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, z zeszłego tygodnia, od poniedziałku 5 grudnia 2022 do niedzieli 11 grudnia 2022.Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie historie były najpopularniejsze!

  1. Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział, że nie zgadza się na to, by kluby nocne w niektórych miejscach turystycznych pozostawały otwarte do 4 rano, ponieważ mogłoby to spowodować rozprzestrzenianie się Covid-19.                                        Stwierdził, że zamknięcie o 2 w nocy jest już odpowiednie dla sektora życia nocnego. Minister dodał jednak, że jest skłonny szanować większość w rządzie.
  2. Oczekuje się, że dziesiątki tysięcy ludzi będzie podróżować po kraju autobusami podczas nadchodzącego trzydniowego świątecznego weekendu od 10 do 12 grudnia, zgodnie z państwową firmą Transport Co Ltd.

Sanyalak Panwattanalikhit, dyrektor zarządzający firmy transportowej, powiedział, że firma transportowa ma około 3,000 przejazdów, aby ułatwić podróżnym.

Ponad 12,000 XNUMX turystów przyłączyło się do imprezy Full Moon na wyspie Pha-Ngan w Surat Thani.

To była ostatnia noc Full Moon Party na ostatnią pełnię księżyca w tym roku.

Premier Tajlandii przewodniczy „Niesamowitym obchodom 10 milionów Tajlandii” na lotnisku Suvarnabhumi.

Tajlandia osiągnęła dziś, 2022 grudnia, cel przylotów międzynarodowych na 10 r., organizując uroczystości na kluczowych lotniskach i przejściach granicznych, aby powitać pasażerów przybywających do królestwa w tym doniosłym dniu.

Tajska ekspertka od taekwondo zwyciężyła w finale World Taekwondo Grand Prix Riyadh 2022 w Arabii Saudyjskiej.

Tenis i Włoch Simone Alessio zdobyli główne nagrody na gali World Taekwondo 2022. Obie zdobyły tytuły Grand Prix, a następnie otrzymały tytuły Sportowca Roku i Sportowca Roku.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego biuletynu i otrzymywać wszystkie nasze wiadomości w jednym, wolnym od spamu, codziennym e-mailu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.