Czytelnik Talkback Tajlandia Wyniki: Czy palenie marihuany powinno być dozwolone w licencjonowanych sklepach z marihuaną w Pattaya?

ZDJĘCIE: Jasny telewizor

Poniżej znajduje się nasza ekskluzywna cotygodniowa funkcja, w której zadajemy naszym czytelnikom aktualne pytanie, a następnie dajemy Ci tydzień na udzielenie odpowiedzi na naszych różnych kanałach, gromadząc różnorodny zakres odpowiedzi i opinii do zaprezentowania Wam, naszym cenionym czytelnikom. Oto wyniki naszego ostatniego pytania…

Ostatnio, poprosiliśmy Cię o:

Czy palenie marihuany powinno być dozwolone w licencjonowanych sklepach z marihuaną w Pattaya?

Trochę kontekstu wokół tego pytania:

Ostatnie wytyczne tajlandzkiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego zasadniczo zakazały palenia marihuany we wszystkich firmach, w tym w sklepach z konopiami indyjskimi i kawiarniach. Podczas gdy niektóre sklepy są obecnie kreatywne i utworzyły oddzielne palarnie, które technicznie nie znajdują się w miejscu, co jest szarą strefą, ale technicznie jest obecnie legalne, inne miejsca, które nie mają miejsca, zaprotestowały przeciwko nowym zasadom.

Według właścicieli firm zakaz palenia w sklepach tylko zachęca klientów, zwłaszcza turystów, do palenia w miejscach publicznych na plażach, w parkach, w hotelach, które mogą przeszkadzać innym klientom i nie tylko. Twierdzą, że jeśli palenie jest dozwolone w licencjonowanych sklepach z konopiami indyjskimi, które dokładnie sprawdzają identyfikatory klientów i koncentrują się tylko na konopiach indyjskich, a nie na innych produktach, to klienci nie będą palić w innych obszarach, przeszkadzając tym, którzy nie palą.

Konopie indyjskie są gorącym tematem w Tajlandii, odkąd zostały zdekryminalizowane w czerwcu, a niektórzy politycy chcą nawet całkowicie zakazać tej rośliny. Według tajlandzkiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego Tajlandia zakazała palenia w sklepach, aby ograniczyć palenie rekreacyjne, ale wielu twierdzi, że to posunięcie przyniesie odwrotny skutek, ponieważ ludzie będą szukać innych miejsc do palenia.

TPN zauważa, że ​​palenie w sklepach jest dozwolone, jeśli podlega jurysdykcji i upoważnieniu licencjonowanego lekarza, lekarza medycyny lub lekarza medycyny tradycyjnej.

Oto, co mieliście do powiedzenia nasi czytelnicy, gdy nasi redaktorzy wybrali niektóre z najbardziej zróżnicowanych odpowiedzi, aby podkreślić różne punkty widzenia. Oczywiście, wie nie możemy tutaj opublikować opinii wszystkich, więc wybraliśmy wiele najróżniejszych opinii. Poniższe poglądy i oświadczenia są wyłącznie własnością czytelnika i mogą nie odzwierciedlać poglądów mediów TPN. Wprowadzono drobne zmiany tylko w pisowni i gramatyce:

-=-=-==-=-=-

LePub Pattaya: Wiesz, że moja odpowiedź będzie brzmiała „nie”. Ale wyjaśnię dlaczego. Tajlandię otacza tak wiele krajów, które zakazują marihuany. Wielu turystów z tych krajów przestanie przyjeżdżać, jeśli zostanie otwarcie wędzone, nawet w sklepie. Zapach za każdym razem wychodzi na ulicę.

-=-=-=-=–=-=

Gav-To nie jest fajne. Strefować to jak w Holandii. Wiemy, co mówią zasady, ale wiemy też, jak tutaj działa „implementacja”. Jest bezpłatny dla wszystkich i jest dostępny dla tych, którzy woleliby go zignorować

-=-=-=-=-=-=

Demigur-Nie przejmuj się tak długo, jak jest to absolutnie zakazane w barach, restauracjach, a nawet najlepiej w miejscach publicznych. Nienawidzę tego zapachu i nie chcę go mieć.

-=-=-=-=-=-=-=

Marco-Czemu nie… Nie palę, ale nie obchodzi mnie to

-=-=-=-=-=-=-=

Arnold G-Tak, i powinni być zmuszani do palenia tam, a nie publicznie.

-=-=-=-=-=-

Zelda P-Oczywiście, że powinno być dozwolone – w końcu wszędzie wolno pić piwo, wino i alkohole, a alkohol jest o wiele bardziej niebezpiecznym narkotykiem niż ganja.

-=-=-=-=—

David M-Szczerze, myślę, że jest ok. Ale myślę, że stanie się dokładnie odwrotnie, jeśli zostanie to dozwolone. Ludzie pomyślą, że mogą palić wszędzie.

Ma to być ze względów medycznych, a nie rekreacyjnych.
-=-=-=-=-=-
RC Roche - Nie widziałem jeszcze znaku zakazu palenia w sklepie z zielskiem
-=-=-=-=-=-=-
Mark B-Tak, Tajlandia powinna zmienić prawo i wiele osób zainwestowało, więc zostaw prawo w spokoju
-=-=-=-=-=-=
Dmitry M-tak, powinni pozwalać palić w sklepach z ziołem, ale nie na zewnątrz na ulicach. Zapach przyprawia mnie o ogromny ból głowy
-=-=-=-=-=-=-
Max B-Nie dla mnie, ale nie byłbym przeciwny.
-=-=-=-=-=-=-=
Steven W-Tak. Ludzie i tak będą palić. Równie dobrze można im to zrobić zgodnie z prawem, bez ścigania!
-=-=-=-=-=-=-
Glenn S-Jasne, czemu nie! Nigdy nie widziałem, żeby ktoś wpadł w szał po wypaleniu trochę prochu.
-=-=-=-=-=-=-
Paulo-

Jeśli nie podasz konkretnych miejsc, w których ludzie mogą legalnie spożywać konopie indyjskie, zdecydują się oni używać ich wszędzie. A jakie jest bardziej logiczne miejsce do konsumowania konopi niż w tym samym licencjonowanym miejscu, w którym je kupujesz?
Czas pozbyć się tego głupiego poglądu, że używanie marihuany musi obejmować wysoce wykształconych lekarzy w białych fartuchach laboratoryjnych, którzy starannie dozują kontrolowane dawki w warunkach klinicznych, uważnie monitorując efekty, z czujną, ciężko uzbrojoną policją, która nigdy nie jest zbyt daleko.
Konopie indyjskie to naturalny lek ludowy, który nie uzależnia i jest bezpieczny do spożycia. Nie prowokuje zachowań antyspołecznych ani agresywnych. Nie wymaga bardziej ścisłej administracji i regulacji niż paracetamol, który prawdopodobnie zaszkodził zdrowiu znacznie większej liczby ludzi niż konopie indyjskie.
Minister zdrowia Tajlandii, Anutin Charnvirakul, zrobił to dokładnie za pierwszym razem. Od 9 czerwca wszystko było niczym więcej niż ludźmi starającymi się wykorzystać konopie indyjskie do realizacji własnych celów i programów politycznych.
Albo wymagaj recepty lekarskiej, aby spożywać alkohol tylko pod ścisłym nadzorem w bardzo ograniczonej liczbie miejsc, albo stwórz przepisy, dzięki którym konopie indyjskie będą mogły być legalnie spożywane nie łatwiej lub mniej łatwo niż alkohol.
-=-=-=-=-=-=-
Ronnie M-

Zadbaj o to, aby w każdym mieście było kilka licencjonowanych miejsc, w których ludzie mogą odebrać i nie palić w miejscach publicznych.
Już więcej sklepów z konopiami indyjskimi niż 7/11.

-=-=–=-=-=-=-

Nie miałeś okazji się wtrącić? Poinformuj nas o tym na naszych kanałach w mediach społecznościowych, w komentarzach poniżej lub jeśli wolisz, aby Twój komentarz był prywatny, napisz do nas Pattayanewseditor@gmail.com. Miłego tygodnia i do zobaczenia wkrótce!

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/