Królewska Tajska Policja nakazuje funkcjonariuszom zaprzestanie ujawniania mediom informacji o obywatelstwie zatrzymanych cudzoziemców

Tajlandia-

Według rzecznika Królewskiej Policji Tajlandii Pol General Roi Ingkhapairoj, tajskiej policji nakazano zaprzestanie podawania mediom informacji o narodowości cudzoziemców aresztowanych za domniemane przestępstwa w Tajlandii.

Nakaz został wydany późnym wieczorem, w Wigilię, 24 grudnia 2022 r., do wszystkich prowincjonalnych biur policji w Tajlandii.

Według Roi, rozkaz został wydany po „prośbach” ambasadorów niezidentyfikowanych krajów, którzy czuli, że doniesienia o rzekomych przestępstwach ich obywateli szkodzą temu, co nazywają pozytywnym wizerunkiem ich krajów.

Nakaz nie dotyczy spraw sądzonych i skazanych w tajlandzkim sądzie, a jedynie tymczasowe aresztowania i postępowanie.

Media TPN zaznaczają, że nie jest to ustawa i nie byłoby naruszeniem, gdyby prasa zamieściła obywatelstwo cudzoziemca, gdyby posiadała taką informację. Zamiast tego jest to zmiana polityki tajskiej policji.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/