Rzadkie lamparty mgliste, tygrysy indyjsko-chińskie i gaury zauważone w lesie Sri Sawat w Tajlandii

ZDJĘCIE: Thairath Online

Krajowy —

Wiele rzadkich dzikich stworzeń, w tym pantery mgliste, tygrysy indonezyjsko-chińskie i gaury, spacerowało po tajskim lesie w dystrykcie Sri Sawat w prowincji Kanchanaburi.

Te majestatyczne gatunki zostały schwytane dumnie w lesie przez fotopułapki używane do prac konserwatorskich przez Departament Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin (DNP).

W lesie Sri Sawat zauważono coraz więcej rzadkich dzikich zwierząt, po tym jak około 219,000 11,660 rai, czyli XNUMX XNUMX hektarów lasu, zostało ogłoszonych strefą zakazu polowań.

Strefa niezgodna z polowaniami jest chroniona ustawą o ochronie i ochronie dzikiej przyrody, która przewiduje surowe kary za zapobieganie wtargnięciu, kłusownictwu zwierząt i zbieraniu roślin.

Las Sri Sawat jest rezerwatem dzikiej przyrody, położonym w pobliżu kilku obszarów chronionych, w tym Parku Narodowego Chaloem Rattanakosin na wschodzie, rezerwatu przyrody Salakpra na południowym wschodzie i Parku Narodowego Khuean Srinagarindra na zachodzie.

Szef Jednostki Kontroli Lasów Sri Sawat, Prawut Prempree, powiedział, że początkowo lasem opiekował się Departament Skarbu, ale obecnie znajduje się pod nadzorem wojskowym.

Dodał, że trzy kolejne obszary przylegające do lasu Sri Sawat zostaną wkrótce uznane za strefy wolne od polowań, aby zachować więcej dzikich zwierząt i ułatwić migrację zwierząt z rezerwatu przyrody Huai Kha Khaeng w Uthai Thani i Tak.

ZDJĘCIE: Thairath Online
ZDJĘCIE: Thairath Online

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.