Jeden strażnik leśny zastrzelony w strzelaninie z kłusownikami w Chonburi, dwóch podejrzanych aresztowano

ZDJĘCIE: Khaosod Online

Dzielnica Sri Racha, Chonburi —

Strzelanina między grupami tajlandzkich strażników leśnych i nielegalnych myśliwych zakończyła się jedną ofiarą funkcjonariusza i dwoma aresztowaniami.

Leśnicy byli na rutynowym patrolu w Khao Khiao-Khao Chomphu Wildlife Sanctuary w dystrykcie Sri Racha w Chonburi w czwartek wieczorem, 19 stycznia, kiedy natknęli się na grupę kłusowników.

Gdy strażnicy próbowali aresztować kłusowników, podejrzani nagle otworzyli ogień i wymienili strzały ze strażnikami, w wyniku czego jeden funkcjonariusz został postrzelony w czoło.

Ranny funkcjonariusz, 59-letni Thanongdet Sunthornworachan, został przewieziony do najbliższego szpitala, ale zmarł po przybyciu na miejsce.

Dwóch podejrzanych, zidentyfikowanych jedynie jako 38-letni Teerawat i 31-letni Wasil, zostało aresztowanych za posiadanie wielu części dzikich zwierząt, w tym cywety palmowej (Paradoxurus) i wiewiórek.

Podejrzani przyznali się, że zakradli się do lasu, by sprawdzić pułapki zastawione wcześniej na zwierzęta.

Strażnicy aresztowali również podejrzanych z dwoma karabinami CZ, nożami i kilkoma kulami.

Podejrzanym postawiono zarzut zabójstwa i nielegalnego polowania na obszarze chronionym.
-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.