Co zrobić, jeśli masz spór w Tajlandii z inną osobą, organizacją lub firmą

Tutaj w The Pattaya News często otrzymujemy e-maile i wiadomości z prośbą o zaangażowanie lub zbadanie często złożonych sporów między osobami fizycznymi, firmami, a nawet organizacjami rządowymi i organami ścigania.

Te historie są często trudne do prowadzenia i publikowania w Tajlandii, częściowo ze względu na niezwykle surowe przepisy dotyczące zniesławienia i oszczerstw, które sprawiają, że reportaż w stylu „nazywania i zawstydzania”, powszechny na Zachodzie, jest prawie niemożliwy w Tajlandii. W przeciwieństwie do wielu krajów zachodnich prasa nie jest zwolniona z tych praw. Ponadto jesteśmy małą firmą informacyjną i nie mamy zasobów ani personelu, aby odpowiednio angażować się w rozległe spory i dziennikarstwo śledcze.

Biorąc to pod uwagę, istnieje kilka dobrych opcji, które można podjąć w sporach takich jak ten. MOŻEMY prowadzić historie dotyczące sporów, ale wymaga to odpowiedniego kroki prawne, które należy podjąć lub skontaktowanie się z odpowiednimi władzami i organizacjami oraz złożenie oświadczeń o zaistniałej sytuacji. Prawie zawsze wymaga to adwokata przemawiającego w Twoim imieniu.

Jeśli sprawa ma charakter przestępczy, konieczne jest jak najszybsze złożenie raportu na policji. Nie, policja może zdecydować, że nie będzie się angażować ani prowadzić dochodzenia, ale posiadanie rejestru próby wciągnięcia ich w sprawę ma kluczowe znaczenie.

Tajlandia ma wiele organizacji, które pomagają w rozwiązywaniu problemów, ale biurokratyczny charakter tych organizacji może sprawić, że będą onieśmielające dla wielu obcokrajowców. Posiadanie adwokata lub konsultacji prawnej jest tutaj absolutnie niezbędne, zwłaszcza po to, aby ewentualnie uniknąć pozwu o pomówienie lub zniesławienie. Nie wpadnij w pułapkę rzucania oskarżeń, wymieniania i zawstydzania drugiej strony w Internecie lub publicznie. Nawet jeśli złożone przez Ciebie oświadczenia są całkowicie prawdziwe, może to obrócić się przeciwko Tobie i narazić Cię na spory sądowe.

Współpracujemy i sugerujemy Prawnicy Isaan dla Twoich potrzeb prawnych oraz wszelkie spory, które mogły eskalować lub eskalują do poziomu prawnego w Tajlandii. Przynajmniej mogą wysłuchać, na czym polega twój konkretny spór lub problem, i udzielić uczciwej porady, jakie powinny być kolejne kroki. Nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne z udziałem prawnika w sporze jest tutaj, zwłaszcza że system sądowy w Tajlandii znacznie różni się od zachodnich systemów prawnych, do których wielu czytelników jest przyzwyczajonych.

Kliknij lub dotknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Isaan Lawyers i odwiedzić ich. Są one dostępne do konsultacji w całej Tajlandii, nie tylko w Pattaya. Nie pozwól, aby Twoja sytuacja nadal powodowała nadmierny stres i problemy, skontaktuj się z nami już dziś!

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/