Czytelnik TalkBack Tajlandia: czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii?

Tajlandia-

Poniżej znajduje się nasza regularna funkcja, w której zadajemy naszym czytelnikom aktualne pytania dotyczące wiadomości i uzyskujemy ich wgląd i opinie. Następnie dzielimy się ich opiniami mniej więcej tydzień później i wybieramy różnorodne i interesujące odpowiedzi.

W tym tygodniu chcemy zapytać: 

Czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii?

Trochę kontekstu wokół tego pytania:

W ten weekend, wściekli tajscy przewodnicy w całej Tajlandii spotkali się z odpowiednimi władzami, domagając się rozprawienia z tym, co według nich jest ogromną liczbą nielegalnych zagranicznych przewodników praca w obszarach turystycznych, takich jak Phuket i Pattaya.

Przewodnicy od dawna są chronionym zawodem wyłącznie w Tajlandii, a obcokrajowiec nie może nawet uzyskać pozwolenia na pracę.

Jednak krytycy twierdzą, że wielu turystów z krajów takich jak Rosja, Indie i Chiny preferuje przewodników z własnego kraju, którzy płynnie mówią w swoim własnym języku i rozumieją kulturę swoich klientów. Tajscy przewodnicy mówią No Way, Jose, stwierdzając, że obcokrajowiec nie byłby w stanie zrozumieć tajskiej kultury, aby właściwie pokazać turystom lokalizacje z przewodnikiem.

Więc co o tym myślisz? Czy należy na to pozwolić? Czy należy zmienić przepisy? Może udałoby się znaleźć złoty środek?

Oczekujemy na kontakt zwrotny! Powiedz nam na naszych kanałach społecznościowych, w komentarzach poniżej lub jeśli wolisz, aby Twój komentarz był prywatny, napisz do nas na adres Editor@thepattayanews.com. Jak zwykle opublikujemy wyniki i wybierzemy różnorodne odpowiedzi na początku przyszłego tygodnia!

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/