Wybory parlamentarne w Tajlandii odbędą się 14 maja

Tajlandia-

Wybory parlamentarne w Tajlandii odbędą się 14 majath— poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza.

Nasza poprzednia historia:

20 marca Jego Królewska Mość Król Maha Vajiralongkorn z Tajlandii udzielił poparcia rozwiązaniu Izby Reprezentantów kraju, co oficjalnie oznacza rozpoczęcie sezonu kampanii przed nadchodzącymi wyborami majowymi.

Teraz aktualizacja:

Datę wyborów ogłoszono dzień po rozwiązaniu Izby Reprezentantów przez premiera Prayuta Chan-o-cha. We wtorek (21 marca brst) Komisja Wyborcza (KE) zatwierdziła wyznaczenie 14 majath, 2023 na dzień wyborów powszechnych i 7 majath, 2023 r. w przypadku wcześniejszego głosowania.

Dla zagranicznych czytelników jednym z największych efektów tego wydarzenia będzie pewien zakaz sprzedaży alkoholu, co oznacza zamknięcie barów i klubów nocnych na 24 godziny od wieczora przed wyborami do dnia zamknięcia lokali wyborczych w dniu wyborów. To jest tajskie prawo dotyczące wyborów.

Jeśli chodzi o wczesne głosowanie, czasami jest to również zamknięcie, a czytelnicy będą musieli śledzić oficjalne ogłoszenia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na Sales@ThePattayanews.com

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.