Tajska policja zwiększy czujność w okresie poprzedzającym głosowanie, aby zapobiec incydentom z użyciem przemocy

Krajowy —

Szef policji krajowej poinstruował funkcjonariuszy policji w całym kraju, aby zapobiegali wszelkim formom przemocy w okresie poprzedzającym głosowanie przed wyborami parlamentarnymi w Tajlandii zaplanowanymi na 14 maja.

pol. Gen. Damrongsak Kittipraphat w środę, 29 marca, oświadczył, że nakazał funkcjonariuszom policji w całym kraju zwiększenie czujności w celu przechwycenia brutalnych incydentów, które mogą mieć miejsce w okresie poprzedzającym wybory, kiedy konkurencja polityczna rośnie.

Funkcjonariusze organów ścigania mają udać się na swoje tereny, aby zebrać informacje, ocenić ryzyko i monitorować wpływowe grupy, które mogłyby zagrozić wyborom powszechnym. Gen. Damrongsak powiedział na konferencji prasowej, że osobiście uważa, że ​​nie dojdzie do przemocy, chociaż mogą wystąpić inne niezgodne z prawem działania, takie jak kupowanie głosów. Ujawnił również, że wszystkim funkcjonariuszom policji powiedziano, aby pozostali bezpartyjni.

Komendant policji dodał, że zlecił odpowiednim służbom ułatwienie ludziom powrotu do rodzinnych miejscowości podczas Festiwalu Songkran. Jak zwykle zostaną ustawione różne punkty kontrolne, aby zminimalizować liczbę wypadków drogowych, zwłaszcza podczas 7 dni okresu zagrożenia.

Podczas gdy przewożenie pasażerów na łóżku pickupa jest technicznie nielegalne, generał Damrongsak okazał pewną pobłażliwość, pozwalając maksymalnie czterem osobom usiąść z tyłu ciężarówki podczas Songkran.

Jednak, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, osoby te muszą siedzieć na środku łóżka i przestrzegać wszelkich niezbędnych środków ostrożności.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.