Tajskie firmy spirytusowe wykazują tendencję wzrostową i mają produkować miliard bahtów miesięcznie

Krajowy —

Ogólna liczba firm spirytusowych w Tajlandii wzrosła o 20% od początku 2023 roku i ma wpompować do gospodarki miliard bahtów miesięcznie w drugim kwartale, powiedział Thanakorn Kuptachit, doradca Thai Alcohol Business Association.

Thanakorn ujawnił, że popyt i siła nabywcza napojów alkoholowych w Tajlandii wykazują tendencję wzrostową od stycznia 2023 r., a sprzedaż rośnie o co najmniej 20% każdego miesiąca.

Odnotowano wzrost sprzedaży wszystkich rodzajów napojów alkoholowych, takich jak piwo i alkohole, co jest spowodowane wieloma czynnikami, w tym zniesieniem wszystkich ograniczeń związanych z COVID, ponownym otwarciem kraju dla podróży i turystyki, zbliżającym się festiwalem Songkran czy nawet wybory parlamentarne.

„Będzie więcej spotkań, uroczystości i przyjęć w miarę zbliżania się święta Songkran, w połączeniu z napiętą atmosferą polityczną. Są to istotne zmienne, które wpływają na popyt i zakup napojów alkoholowych” – stwierdził Thanakorn.

Również w tym roku Thanakorn przewidział, że rynek alkoholi będzie generował przychody w wysokości co najmniej 1 miliarda bahtów miesięcznie, przy czym kwiecień, w którym Songkran jest najbardziej aktywnym miesiącem.

Zapowiedział też, że jak tylko nowy rząd obejmie stanowisko po wyborach 14 maja, jego stowarzyszenie będzie naciskać na anulowanie przepisów zabraniających sprzedaży alkoholu w godzinach 2-5, a także legalne wydłużenie godzin otwarcia lokali rozrywkowych w popularnych miejscach turystycznych, takich jak Pattaya i Phuket.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na Tips@ThePattayanews.com

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.