Węgier, któremu grozi postępowanie prawne po dotknięciu fajki podczas nurkowania na wyspie Pha Ngan

Wyspa Pha Ngan, Surat Thani-

  Węgierowi grozi postępowanie prawne po tym, jak dotknął fajki podczas nurkowania na wyspie Pha Ngan.

Biuro Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) poinformowało Phuket Express, że w tym tygodniu na kanale YouTube opublikowano klip wideo z wiadomością „Scuba Diving in Paradise, Koh Pha Ngan, Tajlandia”.

Nurek dotykał iglaka, którego dotykanie lub łapanie jest nielegalne przez prawo. DMCR złożyło doniesienie na policję Koh Pha Ngan, a wideo stało się popularne w tajskich mediach społecznościowych, co wywołało oburzenie wielu obywateli Tajlandii. Jednak niektórzy krytycy twierdzili, że firma nurkowa lub operator łodzi powinien był odpowiednio ostrzec mężczyznę. Jednak mężczyzna nie był turystą i był emigrantem, stwierdził DMCR.

Nurek został później zidentyfikowany przez policję jako Węgier, chociaż nie ujawniono jego nazwiska. Ma żonę Tajkę i mieszka na wyspie Pha Ngan jako ex-pat.

Jego paszport jest przechowywany przez policję, aby uniemożliwić ucieczkę z Tajlandii na czas trwania śledztwa.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się w naszej siostrzanej witrynie internetowej The Phuket Express, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.