Denwit i Aunchisa mają nadzieję, że wprowadzą rozmach do Tajlandii Mixed Stableford

Po imponującym występie w Thailand Mixed Cup, Denwit Boriboonsub i Aunchisa Utama chcą utrzymać impet w Thailand Mixed Stableford Challenge, które ma się rozpocząć we wtorek na par-73 St. Andrews 2000 w Rayong.

W niedzielę Denwit, wschodząca gwiazda z Chonburi, zwyciężyła, pokonując Aunchisę w barażach. Obaj gracze zakończyli regularną rundę remisem z dziewięcioma punktami poniżej par 209, ale Denwit zapewnił sobie zwycięstwo decydującym birdie w dogrywce. Triumf ten oznaczał trzecie zwycięstwo Denwita w karierze, dodatkowo umacniając jego status obiecującego talentu w tajlandzkich torach golfowych.

Dzięki swoim wyjątkowym występom na polu, które rozciąga się na odległość 7,302 jardów od koszulki męskiej i 6,346 jardów od koszulki damskiej, Denwit wchodzi do turnieju jako jeden z faworytów do wyróżnienia się w formacie Stableford. 

„Mam duże zaufanie do tego formatu, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę birdie, które osiągnąłem w zeszłym tygodniu” – powiedział 19-letni Denwit, który może pochwalić się dwoma wcześniejszymi zwycięstwami w All Thailand Golf Tour. Zaznajomiony z układem pola dzięki wielu przeszłym doświadczeniom, jest optymistą co do przeniesienia swojej obecnej formy do Stableford Challenge.

„Grając na tym polu kilka razy, czuję się dobrze w otoczeniu. Moim celem jest utrzymanie tego poziomu przez cały turniej Stableford Challenge” – powiedział nastolatek.

Pomimo porażki w fazie playoff, Aunchisa, dwukrotny zwycięzca w Thai LPGA Tour, pozostaje zdeterminowany, aby nadrobić stratę w nadchodzącym turnieju Thailand Mixed Stableford, który oferuje łączny fundusz nagród w wysokości 3.45 miliona Bt. 

Zastanawiając się nad swoją porażką, 32-letnia golfistka z Lopburi powiedziała: „To rozczarowujące, że przegrałam w fazie playoff, ale dałam z siebie wszystko. Wezmę pozytywne aspekty z tego doświadczenia i przeniosę je na turniej w tym tygodniu. 

Odporność i determinacja Aunchisy sugerują, że jest gotowa odbić się i dobrze wypaść na St. Andrews 2000, który był gospodarzem dwóch serii mieszanych w Tajlandii.

„Naprawdę czuję się komfortowo na tym polu i jestem całkiem pewny swojej gry. Trasa jest dość krótka, co oznacza, że ​​jest więcej szans na trafienie birdie. W formacie Stableford musisz wykonać wiele birdie, aby zdobyć więcej punktów” – powiedziała Aunchisa, jedyna zawodniczka, która zajęła miejsce w pierwszej piątce Pucharu Tajlandii Mixed.

„Pole naprawdę pasuje do mojej gry, ponieważ jestem osobą, która lubi uderzać prosto. Jeśli uda mi się uderzyć prosto na tory wodne, łatwiej będzie mi trafić strzały z podejścia i stworzyć dobre szanse na birdie. Moim planem jest agresywna gra w golfa, aby zdobywać punkty” – dodała. 

W sumie 132 golfistów, w tym ci z PGA Australii i Australii WPGA, a także młode lokalne talenty z Junior Asian Tour i Chang Genz Golf zostały zaproszone do dodania dodatkowej warstwy emocji w Thailand Mixed Stableford Challenge. 

W przeciwieństwie do turnieju Stroke Play z zeszłego tygodnia, format Stableford przyznaje punkty graczom na podstawie liczby uderzeń wykonanych na każdym dołku. W tym systemie gracze zdobywają punkty za birdie (2 za birdie) i orły (5 za orła), podczas gdy bogey (-1 za bogey) i double bogey (-3 za double bogey lub więcej) odejmują punkty od ich sumy. Gracz z największą liczbą punktów w czterodniowym turnieju odejdzie z tytułem.

Relację na żywo z turnieju można oglądać na Fanpage'u TrustGolf na Facebooku oraz na kanale TrustGolf na Youtube od godziny 9:XNUMX.

TrustGolf, halowe centrum treningowe z najnowocześniejszą technologią, przez trzy kolejne lata przewodziło organizacji turnieju Thailand Mixed, zapewniając platformę dla graczy płci męskiej i żeńskiej do doskonalenia swoich umiejętności. Wycieczka jest wspierana przez Sports Authority of Thailand, National Sports Development Fun, Tourism Authority of Thailand, Tourism Authority of Rayong, Bangkok Bank, B. Grimm Company, Bond Holdings, AIS Airplay, Bridgestone, Trust Pharmacy, Trust Live Streaming, Adidas Golf, Balance Golf Nutrition, Leborn, LMV, Udommpanich, Saint Andrews 2000 i Barcelona Valley. 

O TrustGolf

 TrustGolf, kryte centrum treningowe z zaawansowaną technologią, odegrało kluczową rolę we wspieraniu międzynarodowych turniejów golfowych, w tym „TrustGolf Women Scottish Open”, imprezy współsankcjonowanej przez Ladies European Tour i LPGA Tour w latach 2021-2025. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem czołowych golfistów na całym świecie i pomogło wypromować pozytywny wizerunek Tajlandii. Ponadto TrustGolf dał tajskim zawodniczkom możliwość rywalizacji w tej prestiżowej europejskiej imprezie.

W 2023 roku TrustGolf będzie gospodarzem pięciu turniejów miksowanych w Tajlandii, w których łączna pula nagród wyniesie 17 milionów Bt. Ponadto TrustGolf Tour zorganizuje turnieje TrustGolf Asian Mixed, trzykrotnie sankcjonowane przez Asian Tour, Ladies European Tour i TrustGolf Tour, z łączną pulą nagród w wysokości 1.5 miliona USD. Seria TrustGolf Link będzie również służyć jako Access Series dla Ladies European Tour i obejmować TrustGolf Women Scottish Open, z nagrodą pieniężną w wysokości 2 milionów dolarów.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/