UNESCO wyznacza pięć tajlandzkich miast jako miasta kreatywne

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Tajlandia zyskała międzynarodowe uznanie, ponieważ UNESCO wyznaczyło pięć miast w kraju jako Miasta Kreatywne w różnych kategoriach, w tym w gastronomii, rzemiośle, sztuce ludowej i wzornictwie.

Ogłoszenie zostało wydane przez rzecznika rządu Anucha Burapachaisri, który podkreślił obecność różnorodnych talentów twórczych i dziedzictwa kulturowego w tych miastach.

Phuket jako pierwsze otrzymało status Kreatywnego Miasta Gastronomii UNESCO w 2015 roku. Lokalny przemysł spożywczy na wyspie generuje imponujące roczne dochody w wysokości około 3.6 miliarda USD. Tradycyjne odmiany żywności w prowincji, głęboko zakorzenione w lokalnej kulturze i przekazywane z pokolenia na pokolenie, przyczyniły się do uznania jej przez UNESCO.

Chiang Mai, słynące z wyjątkowego rzemiosła i sztuki ludowej, zostało uznane za Miasto Kreatywne UNESCO w 2017 roku. Prowincja od dawna słynie ze swojego doświadczenia w rzemiośle drzewnym, a także produkcji ceramiki, wyrobów niello i wyrobów ze srebra.

W 2019 roku Bangkok uzyskał status Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie designu. Wyróżnienie zostało przyznane Bangkokowi za wyjątkowe połączenie starych i nowoczesnych projektów, odzwierciedlające różnorodność jego mieszkańców i ewolucję krajobrazu projektowego miasta.

Sukhothai, podobnie jak Chiang Mai, zostało uhonorowane tytułem Kreatywnego Miasta Rzemiosła i Sztuki Ludowej UNESCO. Prowincja szczyci się imponującą społecznością ponad 1,300 rzemieślników, którzy zajmują się różnymi gałęziami przemysłu, takimi jak tkanie tekstyliów, produkcja wyrobów ceramicznych oraz wytwarzanie złota, srebra i ceramiki Sangkhalok.

Tymczasem Phetchaburi, znane ze swojej różnorodności ekologicznej i tradycyjnych przepisów społeczności, zostało uznane za Kreatywne Miasto Gastronomii UNESCO. Wyróżnienie podkreśla bogate tradycje kulinarne regionu oraz zaangażowanie w zachowanie jego dziedzictwa kulturowego i naturalnego poprzez tradycyjne przepisy wspólnotowe.

Informacje i źródło: NNT

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/