Kierowca chwytaka jest poważnie ranny po postrzeleniu przez kierowcę minivana na lotnisku Samui

Samui, Surat Thani –

Kierowca Graba odniósł poważne obrażenia w wyniku ran postrzałowych po postrzeleniu przez kierowcę minivana na międzynarodowym lotnisku Samui.

Policja w Bophut powiedziała dziennikowi „Phuket Express”, że została powiadomiona o zdarzeniu w środę (13 września).th) na parkingu taksówek.

Świadkowie przekazali właściwej policji, że ranny mężczyzna, który został już zabrany do szpitala, został zidentyfikowany jedynie jako 30-letni pan Boy. Na miejscu zdarzenia znaleziono trzy naboje. Podejrzany, początkowo zidentyfikowany jedynie jako 50-letni pan Pao, uciekł z miejsca zdarzenia.

Świadkowie powiedzieli policji w Bophut, że pan Pao jest taksówkarzem minivana i wdał się w słowną sprzeczkę z panem Boyem, kierowcą aplikacji mobilnej Grab. Pao poprosił pana Boya, aby odbierał pasażerów poza terenem lotniska, zamiast na terenie lotniska. Kłótnia odbyła się w obecności wielu świadków na ruchliwym lotnisku.

Pan Boy rzekomo wpadł we wściekłość na „prośbę” Pao, stracił panowanie nad sobą i zaatakował pana Pao ręką. Pan Pao wpadł we wściekłość, wyjął pistolet ze swojego minivana i strzelił do pana Boya, który próbował uciec, ale mu się to nie udało. Zdarzenie zostało wyraźnie uchwycone przez świadków i telewizję CCTV, a następnie udostępnione w mediach społecznościowych, co spowodowało, że wydarzenie stało się wirusowe. Media TPN zdecydowały się nie udostępniać materiału, gdyż mógłby on zaniepokoić wrażliwych widzów.

Policja poszukuje obecnie pana Pao. Od zakończenia Covid-19 w całym kraju nasiliły się incydenty pomiędzy taksówkarzami korzystającymi z aplikacji mobilnych a „tradycyjnymi” taksówkarzami, a tajlandzcy urzędnicy stosują wiele różnych taktyk i polityk, aby uspokoić obie strony.

W powiązanej historii, ale z Phuket:

Od dzisiaj (1 września) taksówki „Grab” są teraz dozwolone jako pierwsza aplikacja taksówkowa do obsługi międzynarodowego lotniska w Phuketst).

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się w naszej siostrzanej witrynie internetowej The Phuket Express, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.