Na wyspie Samui znaleziono Szweda z czterema pistoletami i 200 kulami

FOTO: Thairath

Wyspa Samui –

W domu na wyspie Samui znaleziono szwedzkiego „biznesmena” z czterema pistoletami i ponad 200 kulami – twierdzi tajska policja.

We wtorek (10 października) zespół z Królewskiego Tajskiego Biura Imigracyjnego z nakazem przeszukania przeszukał dom należący do cudzoziemca, którego zidentyfikowali jedynie jako MR. ADAM, 33 lata, obywatel Szwecji w Soi Khao Phra w podokręgu Bo Phut. Policja znalazła trzy pistolety, karabin i ponad 200 kul. Następnie został zabrany na komisariat policji w Bo Phut.

Według doniesień pan Adam przyznał przed tajską policją, że lubi kolekcjonować broń i lubi strzelać. Powiedział, że zamówił broń i naboje w Internecie, a część broni pożyczył od swoich przyjaciół.

Szef imigracji Surat Thani, pułkownik Suppakorn Pankosol, oświadczył tajskiej prasie: „Stwierdziliśmy, że tę broń i kule zamówiono przez Internet z północno-wschodniej Tajlandii. Pan Adam używał tej broni do ćwiczeń strzeleckich na strzelnicy na wyspie Samui. W mediach społecznościowych zamieścił też informację, że lubi kolekcjonować broń. Wiele jego postów w Internecie wydawało się także grozić innym obcokrajowcom. Pan Adam prowadzi firmy fitness i przebywał w Tajlandii przez długi czas.”

"Pan. Adamowi postawiono zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji” – dodał pułkownik Suppakorn.

Nie było wiadomo, czy w momencie publikacji prasy pan Adam został zwolniony za kaucją i czy nadal korzystał z usług adwokata.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się w naszej siostrzanej witrynie internetowej The Phuket Express, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.