Chiang Mai planuje konwersję czerwonych ciężarówek na pojazdy elektryczne: zachowanie tradycji i zmniejszenie zanieczyszczenia

Chiang Mai —

W dniu 6 listopada 2023 r. Danainut Chokamnuay, zastępca ministra przemysłu, oraz właściwi urzędnicy oświadczyli tajskim mediom krajowym na temat charakterystycznego transportu w Chiang Mai: Red Trucks.

Danainut publicznie ujawnił, że Chiang Mai to jedno z wyjątkowych miast, które w fascynujący sposób chroni swoją kulturę i środowisko naturalne. Czerwone ciężarówki lub czerwone taksówki to jednostki transportu publicznego, które są w Chiang Mai od dawna.

„Dlatego zaleca się promowanie polityki rządu Tajlandii mającej na celu zastąpienie publicznego transportu spalinowego pojazdami elektrycznymi, podobnie jak transport w innych miastach miejskich. Jednak tożsamość, która charakteryzuje lokalny transport w Chiang Mai, powinna pozostać, a my jesteśmy zobowiązani do zatrzymania czerwonych ciężarówek, ale w wersji elektrycznej”. powiedział Danainut.
Elektryczny transport publiczny również zmniejszyłby problemy związane z czarnym dymem i zanieczyszczeniami.

Danainut otrzyma dalsze dodatkowe wsparcie dla małych producentów pojazdów elektrycznych, jest to jednak wyzwanie i wymaga czasu na rozwój, ale dzięki dobrym wglądom i planom biznesowym przedsiębiorstwa w Tajlandii rozkwitną. Rząd Tajlandii ma wiele podejść do wspierania ich i zwiększania możliwości biznesowych.

Nie ma szacunkowego terminu, w którym nastąpi ta konwersja, zauważa TPN Media.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.