Policja w Buriram sprawdza motocykle zmodyfikowane do celów wyścigowych w lokalnych szkołach wyższych

Buriram-

W dniu 13 listopada 2023 r. policjanci Prakhon Chai oraz Prakhon Chai Industrial and Community Education College rozpoczęli kontrolę motocykli zmodyfikowano do wyścigów w Prakhon Chai, Buriram.

Celem kontroli było zniechęcenie młodzieży do gromadzenia się na wyścigach motocyklowych na drogach szybkiego ruchu w mieście lekceważenie dla bezpieczeństwa innych i powodowanie irytacji mieszkańców w wyniku głośnych hałasów późno w nocy, a także noszenia nielegalnej broni palnej w miejscach publicznych lub na uczelniach.

Według raportu funkcjonariuszy policji Prakhon Chai, po kontroli 200 motocykli stwierdzono, że 29 z nich zostało przystosowanych do wyścigów. Właściciele zmodyfikowanych motocykli zostali ostrzeżeni i otrzymali instrukcje dotyczące przywrócenia motocykli do oryginału Specyfikacje zgodnie z tajskim prawem.


Początkowo 29 uczniów chętnie podporządkowało się poleceniom funkcjonariuszy. Jeśli jednak właściciele zmodyfikowanych motocykli zignorują ostrzeżenie, zostaną ukarani przez prawo od lekkich do surowych kar, w zależności od poziomu modyfikacji.

Ponadto funkcjonariusze policji nagłośnili kampanię mającą na celu konfiskatę głośnych motocykli wyścigowych oraz edukację uczniów w zakresie wykroczeń związanych z wyścigami drogowymi i przepisów ruchu drogowego, zgodnie z poleceniem Królewskiej Policji Tajlandii.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.