Pattaya łączy siły, aby rewitalizować Zatokę Tajlandzką i promować różnorodność biologiczną mórz

Pattaya —

Władze Tajlandii ds. wytwarzania energii elektrycznej (EGAT) współpracowały z Departamentem Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) oraz miastem Pattaya w celu zorganizowania wydarzenia mającego na celu rozmieszczenie starych izolatorów elektrycznych w pobliżu Koh Sak w celu stworzenia sztucznych koralowców dla stworzeń morskich.

Inicjatywa ta stanowi część projektu Fish House Project prowadzonego przez EGAT i uczestniczyli w niej pan Paitoon Panchaiyaphum, dyrektor Departamentu Ochrony i Zarządzania Zasobami w DMCR, pani Sumitra Kanchanamit, dyrektor Centralnego Oddziału Operacyjnego w EGAT oraz członkowie klub nurkowy Sea Walker.

Pani Jintana Bamrung, reprezentująca zastępcę burmistrza Pattaya, podkreśliła znaczenie tego projektu dla rozwoju miasta. Stwierdziła, że ​​zarówno DMCR, jak i EGAT uznają Pattaya za najważniejszy kierunek turystyczny w Tajlandii oraz że rozmieszczenie wycofanych z eksploatacji izolatorów elektrycznych w morzu u wybrzeży Koh Sak przyczyni się do odbudowy zasobów naturalnych i ekosystemu morskiego. Oczekuje się, że to z kolei pobudzi turystykę i rybołówstwo na wyspie, stymulując gospodarkę prowincji Chonburi.

Według urzędników EGAT ma udokumentowane doświadczenie w zakresie udanej współpracy z różnymi partnerami przy tworzeniu sztucznych domków dla ryb z izolatorów elektrycznych w wielu lokalizacjach w całej Tajlandii. Łączna liczba rozmieszczonych izolatorów przekroczyła 5,000, znacząco przyczyniając się do zrównoważonej odbudowy ekosystemu morskiego.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.