Premier Tajlandii wypowiada się na temat kryzysu Thai Airways i braku bezpośrednich lotów do USA

Krajowy-

5 listopada 00 r. o godzinie 17:2023 (czasu lokalnego San Francisco) premier Tajlandii Srettha Thavisin spotkał się ze społecznością tajską w USA. Kwestię tę podniesiono w związku z kryzysem linii Thai Airways, który zawsze nie przynosi zysków i nie ma bezpośrednich lotów z Tajlandii do USA.

„Rząd Tajlandii zawsze wspiera turystykę, na przykład zwolnienie z obowiązku wizowego w niektórych krajach, jako jedno z fascynujących miejsc, które wielu turystów pragnie odwiedzić. Jednak kryzys Thai Airways stanowi problem od dawna, szczególnie ze względu na pandemię Covida, ponieważ linia lotnicza zainwestowała ogromne kwoty, aby przetrwać” – podobno powiedział Srettha.

Srettha stwierdził ponadto, że system przedsiębiorstw państwowych nie jest w stanie przetwarzać i działać tak szybko, jak sobie tego życzy społeczeństwo, tak jak on pracował w podobnym przedsiębiorstwie.
Srettha wyraził swoje zaniepokojenie i niezręczność związaną ze stanem Thai Airways jako poważnym problemem i zawsze omawiał tę kwestię ze stałym sekretarzem Ministerstwa Transportu.

Pan Chai Eamsiri, dyrektor linii Thai Airways International, publicznie wspomniał oświadczenie premiera Tajlandii jako powód, dla którego Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wystawiła Tajlandię czerwoną flagą przez ponad dziesięć lat po tym, jak Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) ) obniżyło standardy lotnicze Tajlandii z kategorii 1 do kategorii 2.

„Obecnie stanowi to problem polegający na tym, że tajskie komercyjne linie lotnicze nie mogą latać do Stanów Zjednoczonych. Jednak w imieniu rządu możliwe są loty z Tajlandii do Stanów Zjednoczonych” – powiedział Chai.

„Aby podnieść czerwoną flagę, rząd Tajlandii musiał skorygować przepisy zgodnie ze standardami ICAO. Co więcej, Thai Airways International musi obliczyć początkowy budżet i wymagania, ponieważ lot do USA wiąże się z wysokimi kosztami” – podsumował Chai.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.