Premier Tajlandii poszukuje międzynarodowych inwestycji w APEC, przygląda się wzrostowi gospodarczemu i możliwościom handlowym

Krajowy-

W dniu 17 listopada 2023 r. premier Tajlandii Srettha Thavisin publicznie ogłosił, że Tajlandia jest gotowa przyjąć inwestycje ze strony międzynarodowych firm podczas Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku 2023 (APEC) w dniach 12–19 listopada 2023 r. w San Francisco, USA.

Srettha miała okazję omówić interesy z sektorem prywatnym z całego świata, uznając Tajlandię za bazę produkcyjną. Według doniesień Srettha oferował sektorowi prywatnemu wiele przywilejów i środków promocji inwestycji.
Wiele sektorów prywatnych w USA rozważało przeniesienie swoich baz produkcyjnych do regionów ASEAN, takich jak Tajlandia i Wietnam. W szczególności producenci pojazdów elektrycznych chcą stworzyć swoje możliwości biznesowe w Tajlandii.

Przeczytaj, jak premier Tajlandii promował inwestycje i zaprezentował megaprojekt Land Bridge podczas Spotkania Liderów Gospodarczych APEC w San Francisco.

Ponadto Srettha przeprowadził rozmowę na temat gospodarki, czystej energii, edukacji i wielu innych kwestii ze światowymi przywódcami wielu krajów, w tym Japonii, Kanady, Australii i Sekretarzem Handlu Stanów Zjednoczonych.

Po spotkaniu Srettha zakończył swoje spotkanie dnia w dniu X: „APEC to jedno z najważniejszych regionalnych ugrupowań gospodarczych, którego gospodarki członkowskie obejmują prawie 21% światowej populacji i odpowiadają za prawie 40% światowego handlu.

Tegoroczne hasło APEC „Tworzenie odpornej i zrównoważonej przyszłości dla wszystkich” jest ściśle powiązane z kierunkiem, w jakim zmierza mój rząd, jeśli chodzi o wspieranie handlu, inwestycji oraz zrównoważonego wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu dla naszych obywateli i gospodarki. Dziękuję, San Francisco, za serdeczną gościnność.


Premier Tajlandii miał okazję zrobić sobie selfie z prezydentem USA i napisał na Twitterze: „Miałem dziś niesamowitą okazję zrobić sobie zdjęcie z panem prezydentem! Cieszę się, że miałem okazję spotkać się i porozmawiać z tak wpływowym liderem”.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.