Premier Tajlandii w przemówieniu do społeczności tajskiej w USA podkreśla zaangażowanie na rzecz APEC i zielonej gospodarki

Krajowy-

5 listopada 00 r. o godzinie 17:2023 (czasu lokalnego San Francisco) premier Tajlandii Srettha Thavisin wygłosił przemówienie i rady dla społeczności tajskiej w USA.

Podczas przemówienia Srettha stwierdził, że Tajlandia pozostaje w pełni zaangażowana w wielostronny system handlowy i APEC w obliczu globalnej niepewności.
W przypadku zmian klimatycznych Bangkok zainicjował ekologiczną gospodarkę o obiegu zamkniętym w ramach ponad 280 projektów, a Srettha zorganizuje dalsze spotkanie na Forum Zrównoważonej Przyszłości w celu stymulowania zielonej gospodarki.

Mając Światową Organizację Handlu jako centrum, handel i inwestycje będą rosły wykładniczo, a Tajlandia stale wspiera umowy o wolnym handlu i regionalne umowy handlowe (FTAAP), aby przyspieszyć regionalną integrację gospodarczą.

Ponadto Tajlandia będzie w dalszym ciągu zabiegać o inne umowy o wolnym handlu i aktywnie je negocjować.
Aby połączyć Ocean Indyjski z Pacyfikiem, Tajlandia będzie realizować megaprojekt Land Bridge i kontynuować politykę stymulującą turystykę oraz wspierając kartę APEC Business Travel Card dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSME).

Srettha udzielał także rad tajskim studentom i innym osobom w USA. Publicznie oświadczył, że jego dwaj synowie pracują za granicą, bo przecież w Tajlandii nie ma lepszej pracy – twierdzi Srettha. Rząd Tajlandii aktywnie poszukuje utalentowanych osób, które wspierałyby kraj. Srettha stara się dokonać zmian na lepsze życie, dlatego zaangażował się w politykę.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.