Chonburi rozpoczyna ambitny projekt transformacji inteligentnego miasta

Chon Buri —

Biuro Wschodniego Korytarza Gospodarczego Tajlandii (EECO) przedstawiło ambitny plan przekształcenia części Chonburi w globalne „inteligentne miasto” do 2037 r. w ramach projektu „Inteligentne miasto i centrum handlowe/mieszkalne”.

Inicjatywa będzie kładła nacisk na inwestycje w innowacje medyczne, rozwój siły roboczej, przemysł cyfrowy, lotnictwo, logistykę, przetwórstwo spożywcze, turystykę grupową o wysokich dochodach i turystykę zdrowotną w nowej strefie przemysłowej EWG o powierzchni 927.2 hektara, zlokalizowanej w pobliżu lotniska U-Tapao.

Celem jest uczynienie Chonburi jednym z 10 najlepszych inteligentnych miast na świecie, z przewidywaną inwestycją o wartości 535 miliardów bahtów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Partnerstwa publiczno-prywatne mają wnieść 9.7% całkowitej inwestycji, czyli około 51.98 miliarda bahtów. Tymczasem oczekuje się, że sektor prywatny zainwestuje 87.5% całości, łącznie 468.07 miliardów bahtów.

Należy mieć nadzieję, że inteligentne miasto utworzy 50,000 150 miejsc pracy, wesprze 300–100,000 start-upów i zapewni dom dla XNUMX XNUMX mieszkańców, nie zakłócając spokoju innych tajskich miast.

Plan 10-letni obejmuje trzy fazy:

  • 2023: Szczegółowy projekt i planowanie
  • 2024: Uregulowanie terenu, budowa dróg i rozwój systemu użyteczności publicznej
  • Od 2025 r.: Otwarcie dzierżawy gruntów dla podmiotów prywatnych pod zabudowę

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.