Niektórzy operatorzy turystyczni w Pattaya sprzeciwiają się działaniu nocnych barów przy Beach Road

Pattaya —

Wielu operatorów turystycznych w Pattaya wyraziło swoje obawy w związku z pomysłem zezwolenia obiektom nocnym przy Beach Road na działanie do godziny 4 rano, powołując się na obawy związane z zanieczyszczeniem hałasem, bezpieczeństwem i ogólnym wpływem na wizerunek miasta.

Thanet Supornsahasrungsi, nowo wybrany prezes Stowarzyszenia Federacji Turystyki Chonburi (ACTF), stwierdził, że choć z zadowoleniem przyjął wprowadzenie godzin pracy o godzinie 4:XNUMX, podkreślił, że rozporządzenie powinno być stosowane wybiórczo.

Twierdził, że godziny nocne powinny obowiązywać wyłącznie w przypadku lokali przy Walking Street, popularnej i legalnej dzielnicy życia nocnego w mieście, a nie w przypadku Beach Road lub innych części Pattaya ze względu na mieszankę obiektów przyjaznych rodzinom i obszarów mieszkalnych.

„Pattaya News” zauważa, że ​​od 15 grudnia rząd Tajlandii zezwoli na otwarcie obiektów rozrywkowych do 4:XNUMX rano, aby pobudzić gospodarkę. Regulacje rozpoczną się od pięciu kierunków turystycznych: Bangkoku, Phuket, Chiang Mai, Koh Samui i Pattaya.

Wraz z pojawiającym się pomysłem włączenia Beach Road jako kolejnej dozwolonej dzielnicy rozrywkowej pojawiły się obawy, że będzie to miało niekorzystny wpływ na mieszkańców pobliskich apartamentowców i hoteli.

Pan Thanet stwierdził ponadto, że reputacja Beach Road może również potencjalnie ulec dalszemu pogorszeniu ze względu na jej rzekome powiązania z branżą seksualną.

Podkreślił, że nie każdy turysta szuka obecnie rozrywek nocnych lub ma zamiar odwiedzić dzielnicę czerwonych latarni w Pattaya, gdyż rośnie trend w segmencie rodzinnym.

Organizatorzy wycieczek z Rosji i Tajwanu również rzekomo wyrazili obawy dotyczące reputacji Pattaya w zakresie życia nocnego i branży seksualnej, co odstrasza podróżujących z rodziną.

„Operatorzy turystyczni powinni być przygotowani na zmiany. Oczywiście nadal są tacy, którzy wybierając Pattaya jako cel podróży szukają rozrywki w życiu nocnym, ale ta grupa jest znacznie mniejsza i stopniowo będzie jeszcze mniejsza” – powiedział pan Thanet.

Doradził, aby Pattaya skupiła się na przyciąganiu turystów wydających duże pieniądze poprzez promowanie większego potencjału turystyki zdrowotnej i wellness.

Powiedział, że hotele w Na Jomtien mają przewagę konkurencyjną nad centrum Pattaya ze względu na położenie przy plaży i bliskość międzynarodowego lotniska U-tapao. Lokalne linie lotnicze powinny również rozważyć inne trasy oferujące większe możliwości, ponieważ turyści często łączą podróż do Pattaya z Bangkokiem lub innymi prowincjami i wolą korzystać z lotnisk w Bangkoku, powiedział Thanet.

Tymczasem tajski rząd oficjalnie zatwierdził dzisiaj, 28 listopada, wydłużenie godzin otwarcia restauracji i miejsc rozrywki w wybranych obszarach Bangkoku, Phuket, Chonburi, Chiang Mai i Ko Samui.

Rozporządzenie zacznie obowiązywać w grudniu, wraz ze szczytem sezonu turystycznego.

Oryginalne źródło artykułu i niektóre informacje: Bangkok post
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.