Pracownik restauracji w Pattaya znajduje w torbie 100,000 XNUMX bahtów w obcej walucie i przekazuje je policji, aby znalazła odpowiednich właścicieli

Pattaya —

W pokrzepiającym przejawie uczciwości pracownik restauracji „Moom Aroi” w Naklua w Pattaya przekazał policji torbę wypełnioną ponad 100,000 XNUMX bahtów w obcych walutach, mając nadzieję, że uda jej się ponownie połączyć z prawowitymi właścicielami.

14 grudnia kelnerka Sonya Khayandee podczas przygotowywania stołów znalazła pod krzesłem białą torbę zawierającą 9,275 dirhamów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i 105 dolarów amerykańskich, czyli około 100,000 XNUMX bahtów tajskich. Pracownik narodowości birmańskiej natychmiast powiadomił kierownika restauracji, zidentyfikowanego jedynie jako pan Aod.

Po zapoznaniu się z nagraniami z telewizji przemysłowej pan Aod zidentyfikował prawdopodobnych właścicieli jako grupę czterech turystów, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie pochodzili z Bliskiego Wschodu. Na nagraniu widać, jak grupa opuszczała restaurację Moom Aroi po skończeniu posiłku i odkryto, że jedna z nich przypadkowo niezauważona upuściła torbę. Pomimo jednego dnia oczekiwania nikt nie zgłosił się, aby odebrać utracone środki.

Zdeterminowani, aby ponownie połączyć pieniądze z ich prawowitymi właścicielami, 15 grudnia pani Sonya i pan Aod udali się zgłosić incydent na komisariat policji w Banglamung. Odzyskane pieniądze przekazali policji w celu przechowania i pomocy w odnalezieniu właścicieli.

Policja uznała uczciwość personelu i przyjęła utracone środki na tymczasowe przechowanie. Zapewnili zespół restauracji, że dokładnie zapoznają się z nagraniami z telewizji przemysłowej, aby zidentyfikować i zlokalizować prawowitych właścicieli. Dodatkowo wydadzą publiczne zawiadomienie opisujące odzyskane środki, aby przyspieszyć proces zwrotu.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.