Nie ma się co śmiać: tajska policja rozprawia się z gazem rozweselającym

Krajowy-

16 lutego 2024 r. tajski wydział ds. zwalczania handlu ludźmi (ATPD) przeprowadził operację nalotu na budynki w Nonthaburi i Bangkoku, aby wyeliminować bazy produkujące i dystrybuujące śmiejące się balony. W rezultacie skonfiskowano 70,000 2 rurek podtlenku azotu o wartości ponad XNUMX milionów bahtów.

Według raportów ATPD sprzedawcy w dzielnicach rozrywkowych nielegalnie nadużywali podtlenku azotu lub gazu rozweselającego w celach odurzających i rekreacyjnych. Gaz rozweselający działa depresyjnie na centralny układ nerwowy, co spowalnia pracę mózgu i serca. Wdychanie podtlenku azotu w sposób ciągły przez dłuższy czas może mieć wpływ na mózg i układ nerwowy, powodując niemożność utrzymania równowagi, osłabienie kończyn i demencję.

W lutym 2024 r. ATPD podjęła kroki prawne przeciwko sprzedawcom, którzy nielegalnie sprzedawali śmiejące się balony na Khao San Road w Bangkoku. Aby zapobiec dalszej produkcji i dystrybucji gazu rozweselającego, ATPD ściśle monitorowała platformy internetowe sprzedające rurki podtlenku azotu lub gaz rozweselający.

Po dochodzeniu policyjnym, 13 lutego funkcjonariusze zwrócili się do Sądu Prowincjonalnego Nonthaburi o wydanie nakazu przeszukania budynku w Bang Bua Thong w Nonthaburi, gdzie przechowywano i dystrybuowano rurki podtlenku azotu. Policji udało się wyśledzić inną lokalizację w Suan Luang w Bangkoku jako centrum dystrybucji.

Podczas przeszukań policyjnych w dwóch lokalizacjach jako dowód skonfiskowano ponad 70,000 500 fałszywie oznakowanych produktów z bitą śmietaną podtlenkiem azotu i 2 balonów śmiejących się, o szacunkowej wartości XNUMX milionów bahtów.

Początkowo policja postawiła zarzuty dotyczące przestępstw związanych z ustawą żywnościową podejrzanym zajmującym się produkcją i dystrybucją podtlenku azotu.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.