Po konfrontacji tajski patrol wojskowy skonfiskował 1.4 miliona tabletek amfetaminy na granicy Tajlandii i Birmy

Chiang Rai-

22 lutego 2024 r. wojskowe oddziały patrolowe Pha Mueang rozpoczęły inspekcję na granicy Tajlandii i Birmy, Mae Sai w Chiang Rai, po nocnej konfrontacji z karawaną przemytniczą narkotyków.

Według funkcjonariuszy patrolu, 9 lutego 55 r. o godzinie 21:2024 wojskowe oddziały patrolowe Pha Mueang wykonały swoje obowiązki na granicy Tajlandii i Birmy, mające na celu powstrzymanie i przechwycenie przemytu narkotyków. Na granicy rzeki Ruak oddziały patrolowe wykryły grupę od 15 do 20 podejrzanych osób niosących niezidentyfikowane plecaki.

Następnie funkcjonariusze patrolu poprosili ich o inspekcję, jednak grupa wpadła w panikę i podczas ucieczki ostrzelała funkcjonariuszy z broni palnej. Jak podają funkcjonariusze patrolu, po 5-minutowej konfrontacji sytuacja była spokojna, żaden funkcjonariusz nie odniósł obrażeń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli okolicę na noc, ale nie znaleziono podejrzanego, ponieważ udało im się uciec z miejsca zdarzenia. Znaleziono siedem plecaków zawierających po 200,000 25 tabletek amfetaminy każdy i jeden plecak zawierający XNUMX kilogramów metamfetaminy.

Funkcjonariusze skonfiskowali sporne nieruchomości jako dowód i zobowiązali się do dalszego dochodzenia, aby znaleźć zaangażowane osoby i pociągnąć je do odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

Przeczytaj niedawny artykuł na temat oddziałów patroli wojskowych Pha Mueang, które 2 grudnia 2023 r. natknęły się na karawanę przemytników narkotyków w Fang w Chiang Mai.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.