Władze Tajlandii i Birmy dokonały nalotu na ogromną strefę hazardu internetowego na granicy Tajlandii i Birmy

Krajowy-

24 lutego 2024 r. funkcjonariusze wojska i policji Birmy przeprowadzili nalot na budynek używany jako biura gier hazardowych online na granicy Tajlandii z Birmą, w pobliżu Mae Sai w Chiang Rai.

Według lokalnych mediów w Birmie, 22 lutego podejrzewano, że w budynku mieszkali obywatele Tajlandii, Chin i Birmy pracujący dla witryn hazardowych online. Podczas nalotu odnaleziono ponad 689 pracowników, w tym obywateli Chin, Birmy i 140 Tajlandii.

Jako dowody birmańskiej policji udało się skonfiskować 400 urządzeń komputerowych, 270 telefonów, 10 samochodów i 170 motocykli.

Operacja zakończyła się sukcesem dzięki współpracy rządu Tajlandii w odpowiedzi na wiele ofiar, które zakochały się w witrynach hazardowych online. Według lokalnych mediów w Birmie wielu Tajów, którzy pracowali w Tachileik w Birmie, zaczęło wracać do Tajlandii, mimo że nie pracowali w witrynach hazardowych online.

Połączenia Według doniesień rząd Birmy utworzył policyjne punkty kontrolne i dokładnie sprawdzał obywateli Tajlandii od drzwi do drzwi, co wywołało paranoję wśród Tajów pracujących w okolicy. Według doniesień szukali osób pracujących nielegalnie.

Rząd Birmy ostrzegł, że osobom naruszającym to prawo grozi kara sześciu miesięcy pozbawienia wolności w Kengtung w stanie Shan w Birmie, po czym zostaną deportowane do Tajlandii w celu dalszego przetwarzania.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.