Tajski wiceminister rolnictwa rozpoczyna królewską operację wywoływania deszczu, aby zaradzić kryzysowi PM 2.5 w Chiang Mai

Krajowy-

W dniu 15 marca 2024 r. dr Chaiya Promma, wiceminister rolnictwa i spółdzielczości, przeprowadził inspekcję w Chiang Mai w celu zwalczania zanieczyszczenia powietrza PM 2.5, które osiągnęło niepokojący poziom w regionie północnym.

Doktor Chaiya wydał rozkaz odpowiednim agencjom pilnego rozpoczęcia proaktywnej operacji Królewskiego Wywoływania Deszczu w celu złagodzenia problemów związanych z PM 2.5 w regionie północnym. W ramach operacji wykorzystano do sześciu typów samolotów podczas misji, aby złagodzić problemy związane z PM 2.5, pożarami i suszą.

W odpowiedzi na wskaźnik jakości powietrza (AQI), według którego Chiang Mai znalazło się na pierwszym miejscu pod względem najgorszej jakości powietrza na świecie (na podstawie miast objętych indeksem, który jest ograniczony, zauważa media TPN), dr Chaiya kontynuowała program, aby złagodzić problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza, suszą i pożarami na różnych obszarach, szczególnie w Chiang Mai. Problemy w dużym stopniu dotknęły mieszkańców i turystów w Chiang Mai, a także przyszłą gospodarkę.


Doktor Chaiya brał także udział w misji na pokładzie samolotu CN zawierającego 1,500 litrów wody przy użyciu specjalnej techniki do celów Królewskiego wywoływania deszczu w dystryktach Doi Saket i Phrao w Chiang Mai.

Ponadto dr Chaiya wydał rozkaz udzielenia pomocy rolnikom potrzebującym źródeł wody do rozpoczęcia upraw na obszarach rolnych oraz wsparcia misji gaszenia pożarów przy użyciu helikopterów na dotkniętych obszarach.

Według danych pochodzących z samolotu Super King Air, specjalna technika Royal Rainmaking może potencjalnie zmniejszyć cząsteczki pyłu o średnicy mniejszej niż 3 mikrony o 40–50% w porównaniu z obszarami, w których nie stosuje się tej operacji.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.