Krajowy Komitet Rozwoju Miękkiej Siły wspiera inicjatywę „Jedna rodzina, jedna miękka siła” mającą na celu zwiększenie potencjału Tajlandii na całym świecie

Krajowy-

W dniu 19 kwietnia 2024 r. Pani Paetongtarn Shinawatra, Przewodnicząca Krajowego Komitetu ds. Rozwoju Soft Power, odbyła 4. Posiedzenie Krajowego Komitetu Rozwoju Soft Power 2024.

Dyskusja skupiała się na rozwijaniu potencjału Tajów poprzez kampanię Jedna rodzina, jedna miękka siła (OFOS), której celem jest wspieranie tajskiej miękkiej siły na całym świecie. Rozwój zasobów ludzkich wspierałby bezpłatnie potencjał Tajów z Centrum Rozwoju Umiejętności Twórczych na poziomie lokalnym i krajowym.

Co więcej, dla entuzjastycznych i wykwalifikowanych osób dostępne będą platformy internetowe i lokalne, umożliwiające rejestrację w celu rozwijania swoich ulubionych umiejętności, w tym gotowania, śpiewania, uprawiania sportu i wielu innych. Potencjalnie stworzyłoby to wysoko wykwalifikowanych pracowników na ponad 20 milionach stanowisk i wygenerowałoby co najmniej 200,000 XNUMX bahtów rocznie.

Krajowy Komitet ds. Rozwoju Miękkiej Mocy omówił trzy strategiczne punkty z 11 podkomitetów, w tym z sektora prywatnego, w celu rozwoju tajskiego przemysłu zarówno poprzez projektowanie polityk, jak i zmianę przepisów.

Ponadto Tajlandzka Agencja Kultury Twórczej (THACCA) zostałaby wyznaczona na mocy ustawy, która była obecnie otwarta do opinii publicznej. Szacuje się, że ustawa miała zostać przedstawiona Izbie Rządowej w czerwcu tego roku.

„Celem rządu Tajlandii było wspieranie kampanii OFOS mającej na celu podniesienie jakości Tajów dzięki nowym możliwościom dzięki nowym umiejętnościom. Wkrótce Tajowie będą mieli lepsze życie” – zauważył Paetongtarn.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.