Policja Pattaya ostrzega nielicencjonowanych ulicznych sprzedawców marihuany na Walking Street

Pattaya, Tajlandia-

Policja Pattaya, kierowana przez szefa Kunlachart Kunlachai, ostrzegła nielicencjonowanych ulicznych sprzedawców marihuany na Walking Street zeszłej nocy, 10 grudnia 2022 r., że jeśli nie mają licencji, będą musieli odejść.

W rzeczywistości oznacza to w zasadzie, że wszyscy wyskakujący sprzedawcy marihuany musieliby się udać, ponieważ posiadanie odpowiedniej licencji dotyczy tylko ustalonego adresu i lokalizacji firmy. Ponieważ kwiaty konopi są uważane za zioła kontrolowane, potrzebują odpowiednich licencji na sprzedaż, według Chief Kunlachart.

Konopie indyjskie zostały zdekryminalizowane w Tajlandii na początku czerwca, teoretycznie tylko do użytku medycznego, chociaż w rzeczywistości złagodzenie pośrednio umożliwiło rekreację, ale trwające bitwy polityczne o roślinę doprowadziły do ​​​​utknięcia ostatecznych zasad i przepisów w projekcie ustawy na wyższych poziomach Rząd Tajlandii. Niektórzy przeciwnicy marihuany wzywali nawet do zwrotu rośliny jako nielegalnego narkotyku, zasadniczo ponownie jej zakazując.

W rezultacie tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego na własną rękę zaostrza przepisy, ostatnio przeprowadzanie kontroli licencji, jak widać tutaj, i zakaz sprzedaży online, wszelkich reklam komercyjnych, automatów sprzedających, a przede wszystkim zakaz palenia w sklepach z konopiami indyjskimi, chyba że jest obecny licencjonowany lekarz lub lekarz. Niektóre sklepy utworzyły oddzielne palarnie poza strefą biznesową, która obecnie jest legalną szarą strefą, aby ominąć zakaz palenia. Przeciwnicy zakazu palenia w kawiarniach czy sklepach twierdzą, że zmusi to tylko użytkowników, zwłaszcza turystów nieposiadających prywatnych mieszkań, do palenia w miejscach publicznych lub w hotelach, co może przeszkadzać innym gościom.

Szef Kunlachart oświadczył, że organy ścigania powrócą w najbliższej przyszłości, aby upewnić się, że ich rozkazy dotyczące uzyskania odpowiedniej licencji lub zaprzestania prowadzenia działalności są przestrzegane. Zauważył również, że wiele firm zajmujących się konopiami indyjskimi w Pattaya z adresami handlowymi przestrzegało nowych przepisów dotyczących licencjonowania, reklamy i zakazu palenia w sklepach i podziękował im.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/